Penki mitai apie
alkstančius vaikus

Pradinis » Penki mitai apie neprievalgio kamuojamus vaikus

Nepaisant pažangos vaikų sveikatos ir mitybos srityse, vis dar egzistuoja daug mitų apie vaikus, susiduriančius su maisto trūkumu. Išsklaidyti šiuos mitus gali daugiau informacijos apie maisto stygiaus poveikį vaikams ir būdus kovoti su šia neganda.

Pirmas mitas

NEPAKANKAMA MITYBA PASIREIŠKIA TIK PER MAŽU KŪNO SVORIU

Paprašius įsivaizduoti alkstantį vaiką daugumai žmonių mintyse iškiltų smulkaus, pagal savo ūgį itin lieso vaiko portretas. Maisto medžiagų stokojantį vaiką galima atpažinti ne tik iš jo liesumo ir mažo svorio – jo augimas taip pat gali būti sutrikęs – t.y. kai jo ūgis dėl maisto stygiaus nesiekia vidutinio vaiko ūgio.

Jūsų paramos dėka UNICEF kovoja su maisto medžiagų stygiumi, kurį vaikai patiria per pirmąjš tūkstantį gyvenimo dienų – tai pats svarbiausias laikotarpis tolimesniam vaiko vystymuisi. Trūkstant maistinių medžiagų, vaikų smegenys ir visas organizmas nesivysto taip, kaip turėtų.

80% pasaulyje neprivalgantiems suteikiamo gyvybes gelbstinčio maisto (specialios gydimosios riešutų pastos ar mišinių) teikia UNICEF. Taip padedame motinoms ir bendruomenėms auginti sveikus vaikus užtikrinant jų visavertę mitybą. Nuo 1990 m. gydydamas pirmosiomis 1 000 jų gyvenimo dienų neprievalgį kenčiančius vaikus, UNICEF padėjo nuo šios negandos kenčiančių vaikų skaičių sumažinti šimtu milijonų.

ANTRAS MITAS

NEPAKANKAMA MITYBA NETURI ILGALAIKIŲ PASEKMIŲ

Su maisto stygiumi susidūrusių vaikų smegenys gali būti pažeidžiamos. Tai yra viena iš daugybės maisto trūkumo sukeliamų sveikatos problemų, kuri gali neigiamai paveikti vaikų IQ ir jų mokymosi gebėjimus. Tavo paaukoti pinigai padės Unicef toliau dirbti su mamomis, kad jos žindydamos savo vaikus bent pirmuosius 6 jų gyvenimo mėnesius jiems suteiktų geriausią gyvenimo pradžią.

TREČIAS MITAS

Nepakankama mityba neturi įtakos vaikų sergamumui

Maisto stygius kenkia vaikų imuninei sistemai. Nuo maisto trūkumo išsekę vaikai dažniau miršta nuo tokių vaikystėje dažnų ligų kaip viduriavimas ar kvėpavimo sutrikimai. Todėl kovodami su nepakankama vaikų mityba, mes kartu naikiname priežastis, sukeliančias įvairias kitas ligas. Tavo paaukoti pinigai padės mums toliau dirbti su vaikų tėvais, globėjais, sveikatos darbuotojais, kad užtikrintume, jog vaikai gautų jų augimui ir vystymuisi reikalingų vitaminų, mineralų ir maisto medžiagų.

Ketvirtas mitas

Nuo nepakankamos mitybos nemirštama

Kas 12 sekundžių dėl nepakankamos mitybos sukeltų priežasčių miršta vienas vaikas. Kasmet dėl to miršta 5,9 milijonai penkerių metų amžiaus nesulaukusių vaikų. Unicef dirba, kad užtkrintų, jog sveikatos darbuotojai gebėtų atpažinti gyvybei pavojingą vaikų neprievalgį ir suteikti ją išgelbėti padedančio maisto bei reikalingą sveikatos priežiūrą.

Penktas mitas

Nepakankamos mitybos pasekmės yra susijusios tik su vaikų sveikata

Neprievalgis neigiamai paveikia ne tik vaikų sveikatą, bet apskritai jų gyvenimo kokybę. Pavyzdžiui, tikėtina, kad su maisto stygiumi susiduriantys vaikai blogiau mokysis mokykloje, jų finansinė padėtis bus prastesnė. Tavo paaukoti pinigai padės Unicef kovoti su maisto trūkumu, kurį kenčia vaikai. Galėsime juos aprūpinti smegenų, kaulų ir viso organizmo vystymuisi reikalingais maisto elementais.

Tavo auka Unicef gali padėti apsaugoti vaikus

Paaukok dabar