VAIKŲ GYVYBES
GELBSTINTIS MAISTAS

Pradinis » Mūsų veikla » Veiklos sritys: » Vaikų gyvybes gelbstintis maistas

Labai daug vaikų pasaulyje negauna jiems būtino maisto. Skaičiuojama, kad kas minutę dėl nepakankamos mitybos pasaulyje miršta daugiau nei 5 vaikai. Milijonams vaikų tenka gyventi su visą gyvenimą lydinčiomis maisto stygiaus sukeltomis pasekmėmis – fizine negalia ir kognityviniais sunkumais. Vaiko gyvenimo pradžia yra esminis, kritinis laikas – negaunant pakankamos, vitaminų turinčios mitybos šiame svarbiame etape vaikų smegenys ir kitos kūno dalys negali tinkamai vystytis.

UNICEF įrengtame sveikatos centre med. sesuo prižiūri nepakankamos mitybos kamuojamą 8 mėn. Ali.
Unicef/Al-Issa

UNICEF PADEDA KIEKVIENAM VAIKUI UŽTIKRINTI GERIAUSIĄ GYVENIMO PRADŽIĄ

0

Pirmosios tūkstantis dienų yra pačios svarbiausios vaiko gyvenime. UNICEF padeda užtikrinti, kad kūdikiai gautų tinkamą mitybą šiuo vaiko raidai gyvybiškai svarbiu laikotarpiu.

Dėl neprievalgio ir badavimo išsekusius vaikams UNICEF tiekia gyvybiškai svarbų terapinį maistą

UNICEF suteikia 80% viso pasaulyje tiekiamo nuo neprievalgio kenčiančių vaikų gyvybes gelbstinčių maisto mišinių. Ir UNICEF čia nesustoja: mūsų darbuotojai taip pat padeda šeimoms ir bendruomenėms apsaugoti vaikus ir jų sveikatą – jas šviečia pilnavertiško vaikų maitinimo klausimais, teikia maisto papildus, skatina žindymą ir užtikrina, kad mamos irgi gautų visas joms būtinas maisto medžiagas.

Rovos istorija: sveikstanti mergaitė. Rovai penkeri, ji mėgsta valgyti – mėgstamiausias jos maistas yra morkos. Nors šios daržovės žemės sklypelyje prie jų namų Antsirabe Madagaskare pradėtos auginti neseniai, jos greitai tapo mergaitės mėgstamiausiomis.

Būdama maža Rova valgė tik ryžius – nors suteikdavę pakankamai kalorijų mergaitei išgyventi, ryžiai neturėjo visų būtinų maistinių medžiagų, kad mergaitė augtų sveika ir stipri. Laikui bėgant, mergaitė dėl tokios nepakankamos mitybos išseko.

Laimei pastaruosius kelerius metus Rova su mama Louva turi galimybę lankytis UNICEF remiame vietos mitybos centre. Čia Rova gali pažaisti su draugais, o medicinos seserys moko Louvą bei kitus tėvus apie pilnaverčio, įvairiomis maisto medžiagomis praturtinto maisto raciono įtaką svarbą jų vaikams.

5-erių Rova rodo prie savo namų Antsirabe Madagaskare užaugintas morkas.
Nuotrauka: Unicef/Matas

Jos sveikata pagerėjo - ji vis dar mažai sveria, bet jau taip dažnai nebeserga. Mergaitė daugiau kalba, visą laiką nori žaisti su savo draugais.

Rovos mama Louva.

„Mums pirmą kartą nuėjus į mitybos centrą Rovos ūgis ir svoris buvo per mažas” – aiškina Louva. „Bet dabar jos sveikata pagerėjo. Ji vis dar mažai sveria, bet jau neserga taip dažnai. Mergaitė daugiau kalba, visą laiką nori žaisti su savo draugais – prieš tai ji buvo tyli, ir tai mane liūdindavo.”

Skaičiuojant nuo 1990 m., suteikiant gydymą ir pirmomis 1000 vaiko gyvenimo dienomis užkertant kelią nepakankamai mitybai UNICEF padėjo sumažinti tokių dėl sutrikusio fizinio ir psichinio vystymosi kenčiančių vaikų kaip Rova skaičių beveik 100 milijonų.

Tačiau dar daug reikia padaryti. Su Jūsų parama UNICEF gali užkirsti kelią neprievalgiui ir badui bei užtikrinti, kad kiekvienas vaikas gautų tinkamą mitybą, augtų sveikas bei stiprus.