MAISTAS,GELBSTINTIS
VAIKŲ GYVYBES

Pradinis » Mūsų veikla » Veiklos sritys: » Maistas, gelbstintis gyvybes

Labai daug vaikų neturi maisto, kurio jiems reikia

Skaičiuojama, kad kiekvieną minutę dėl prastos mitybos miršta daugiau nei 5 vaikai.

Milijonai vaikų gyvena su visą gyvenimą juos lydinčiomis maisto stygiaus sukeltomis pasekmėmis – fizine negalia ir mokymosi sunkumais.

Vaiko gyvenimo pradžia yra esminis, kritinis laikas. Be pakankamos, vitaminais praturtintos mitybos šiame svarbiame etape, vaikų smegenys ir kitos kūno dalys negali tinkamai vystytis.

 

Seselė rūpinasi Ali (8 mėn.) UNICEF įrengtame sveikatos centre. Ali kenčia dėl netinkamos mitybos.
Unicef/Al-Issa

MES PADEDAME UŽTIKRINTI KIEKVIENAM VAIKUI GERIAUSIĄ GYVENIMO PRADŽIĄ

0

Pirmosios tūkstantis dienų yra pačios svarbiausios vaiko gyvenime. Unicef padeda užtikrinti, kad kūdikiai gautų tinkamą mitybą šiuo vaiko raidai gyvybiškai svarbiu laikotarpiu.

Kai vaikai yra išsekę dėl prastos mitybos, mes aprūpiname juos gyvybiškai svarbiu maistu

Unicef suteikia 80% viso pasaulyje tiekiamo gyvybes gelbstinčio maisto.

Ir mes nesustojame čia. Mūsų darbuotojai taip pat padeda šeimoms ir bendruomenėms apsaugoti vaikus ir išlaikyti juos sveikus – šviečiame kaip rūpintis pilnavertiška vaikų mityba, teikiame maisto papildus, skatiname žindymą ir užtikriname, kad mamos taip pat gautų visas joms būtinas maisto medžiagas.

Rovos istorija: mergaitė sveiksta

Rovai dabar penkeri ir ji mėgsta pavalgyti – jos mėgstamiausias maistas yra morkos. Nors šios daržovės jų žemės lopinėlyje, esančiame prie jų namų Antsirabe, Madaskare, atsirado neseniai, bet jos greitai tapo mergaitės mėgstamiausiomis.

Būdama maža Rova valgė tik ryžius ir nors tai suteikdavo pakankamai kalorijų mergaitei išgyventi, ryžiai neturėjo būtinų maistinių medžiagų, kad mergaitė augtų sveika ir stipri. Laikui bėgant, mergaitė išseko dėl prastos mitybos.

Tačiau paskutinius kelerius metus, Rova ir jos mama Louva lanko Unicef remiamą vietinį mitybos centrą. Čia Rova žaidžia su draugais, o seselės moko Louvą bei kitus tėvus apie pilnavertės, įvairiomis maisto medžiagomis praturtintos dietos svarbą jų vaikams.

5 metų Rova demonstruoja už jos namo Antsirabe, Madagaskare užaugintas morkas.
Nuotrauka: Unicef/Matas

Jos sveikata pagerėjo. Ji vis dar mažai sveria, bet jau neserga taip dažnai.

Mergaitė daugiau kalba, visą laiką nori žaisti su savo draugais.

Louva, Rovos mama

„Mums pirmą kartą nuėjus į mitybos centrą Rovos ūgis ir svoris buvo per mažas” – aiškina Louva. „Bet dabar jos sveikata pagerėjo. Ji vis dar mažai sveria, bet jau neserga taip dažnai. Mergaitė daugiau kalba, visą laiką nori žaisti su savo draugais – prieš tai ji buvo tyli. Ir tai mane liūdindavo.”

Gydant ir užkertant kelią prastai mitybai pirmomis 1 000 vaiko gyvenimo dienų, Unicef padėjo sumažinti vaikų tokių kaip Rova, kenčiančių dėl sutrikusio vystymosi (kai jų fizinė ir psichinė raida sutrinka) skaičių beveik 100 milijonų skaičiuojant nuo 1990 m.  Tačiau dar daug reikia padaryti.

Su Tavo parama, mes galime užkirsti kelią badui ir užtikrinti, kad kiekvienas vaikas gautų tinkamą mitybą ir augtų sveikas bei stiprus.

Tavo auka Unicef gali padėti apsaugoti vaikus

Paaukok dabar