Reagavimas į
ekstremalias situacijas

Ištikus nelaimėms

Pradinis » Mūsų veikla » Veiklos sritys: » Ekstremalios situacijos

Ekstremaliose situacijose vaikai gali prarasti viską

Šiandien vaikai Sirijoje, Pietų Sudane, Jemene ir Ukrainoje yra apsupti karinių konfliktų, milijonai jų yra priversti palikti savo namus.

Kiti, tokiose šalyse kaip Nepalas, Haitis ir Filipinai, matė, kaip jų bendruomenės buvo sunaikintos žemės drebėjimų, uraganų ir potvynių.

Kad ir kur, kad ir kada vaikai susiduria su šiomis ekstremaliomis situacijomis, Unicef darbuotojai dirba toje vietoje, kad suteiktų skubią, gyvybes gelbstinčią pagalbą, aprūpintų būtinais daiktais, suteiktų ilgalaikę paramą šeimoms iš naujo kuriant savo gyvenimus.

Greitas reagavimas – ilgalaikiams pokyčiams

Netikėtai užklupus nelaimei, siekdami greitai įvertinti situaciją ir identifikuoti skubius vaikų poreikius, mūsų kvalifikuoti darbuotojai bendradarbiauja su šalių vyriausybėmis ir įvairiais humanitariniais partneriais. Tai padeda mums suprasti, kokiose rizikose atsiduria vaikai, kur jie yra labiausiai pažeidžiami ir ko reikia, kad apsaugotume jų gyvybes.

Kai naujienos apie ištikusią nelaimę jau seniai nebešmėžuoja portalų antraštėse, Unicef vis dar dirba toje vietoje, kad apsaugotų vaikus, kurių pasaulis apsivertė aukštyn kojomis prasidėjus konfliktams, sausroms ar kitoms stichinėms nelaimėms.

Kai tokias šalis kaip Nepalas ar Afganistanas ištinka žemės drebėjimai, mes žvelgiame, kaip jie paveikia vaikams būtinų paslaugų – švietimo ar sveikatos priežiūros – prieinamumą.

Tuo pat metu, nelaimių vietose esantys darbuotojai rūpinasi, kad šeimos turėtų vertingo maisto, švaraus vandens, galėtų naudotis sanitariniais įrengimais bei higienos priemonėmis. Kai nelaimės paveikia šiuos, mums dažnai kaip duotybes suvokiamus dalykus, dar daugiau vaikų atsiduria pavojuje.

Abdallah, Unicef vandens specialistas Pietų Sudane, iškrauna pagalbos dėžes per vykdomą greito reagavimo misiją 2017m. gegužės mėn.
Unicef/Hatcher-Moore

0

2016 metais vykdant Unicef humanitarines misijas, 13,6 milijonams žmonių buvo suteika prieiga prie švaraus vandens.

Gyvybes gelbstinti pagalba ten, kur jos reikia

Pasitelkdami daugiau nei 190 šalių veikiančias nuolatines Unicef atstovybes, mes galime efektyviai koordinuoti pagalbos gabenimą žeme ir oru.

Mūsų tarptautinis tiekimo skyrius Kopenhagoje ir regioniniai centrai kitose pasaulio vietose užtikrina, kad galėtume greitai išsiųsti skubios pagalbos reikmenis tokius kaip vandens talpyklos, maisto papildai, tinkleliai nuo uodų ar būtinos medicinos priemonės.

Vaikams po žemės drebėjimo Ekvadore suteikiame būtinos pagalbos reikmenis

Saugome vaikus ištikus ekstremalioms situacijoms

Unicef ne tik suteikia būtinos pagalbos reikmenis, bet ir rūpinasi vaikų saugumu ir galimybe mokytis įkurdamas specialias draugiškas vaikams erdves bei mokyklas. Nelaimių atveju suteikdami psichosocialinę paramą, mes užtikriname, kad vaikų emocinė ir socialinė gerovė teikiant pagalbą būtų svarbiausia.

Tokiose šalyse kaip Pietų Sudanas, kur vaikai yra apsupti karinių konfliktų, o kai kurie netgi paverčiami kariais, mes dirbame, kad vaikai būtų paleisti iš karinių grupuočių ir padedame jiems grįžti į šeimas, reintegruotis visuomenėje.

Aš noriu padėti Sirijos pabėgėliams ir kitiems žmonėms, kurie buvo priversti palikti savo namus. Tikiu, kad Unicef surinktas aukas naudoja efektyviai.

Unicef aukotojas

Tapk mūsų reagavimo į ekstremalias situacijas dalimi

Tapdamas pastoviu aukotoju, Tu gali padėti Unicef apsaugoti vaikus, gyvenančius bet kuriame pasaulio kampelyje, iškart, kai tik jiems to prireikia.

Tavo auka taip pat reiškia, kad ištikus nelaimei, mes nieko nelaukdami galėsime padėti šeimoms iš naujo atstatyti savo gyvenimus ir pagerinti gyvenimo sąlygas vaikams.

Nepalą ištikus baisiam žemės drebėjimui penkiametis Sanjay netrukus po nelaimės vėl galėjo lankyti pamokas dėka su Unicef pagalba įkurtos laikinosios mokyklos.
Unicef Nepal/Karki

Tavo auka Unicef gali padėti apsaugoti vaikus

Paaukok dabar