KOVOJAME SU BADU
RYTŲ AFRIKOJE

SKUBI PAGALBA VAIKAMS IR ŠEIMOMS PIETŲ SUDANE

Pradinis » Kovojame su badu Rytų Afrikoje

Saugios nuo karo, bet ne nuo alkio

Kai prieš du metus dėl vykstančio karo Jany buvo priversta palikti savo kaimą, ji pabėgo į salą Leer regione esančiose pelkėse. “Karas paveikė visus mūsų bendruomenės narius” – sako ji. “Mes atvykome į šią salą, nes mūsų kaime gyventi buvo per daug pavojinga.”

Šiandien Jany ir jos vienerių metukų dukrytė Nyakui labai sunkiai verčiasi. Nors jos saugios nuo karo, bet šioje atokioje vietoje jos yra atkirstos nuo sveikatos priežiūros ir humanitarinės pagalbos. “Rasti maisto yra labai sunku” – sako Jany. “Mes dažnai esame alkanos.”

Ir jos ne vienintelės atsidūrusios tokioje situacijoje. Tris metus šalyje besitęsiantis konfliktas pakenkė javų derliui ir apsirūpinimui maisto produktais. Dėl šios priežasties daugiau kaip 270 000 Pietų Sudane gyvenančių vaikų kenčia nuo didžiulio maisto trūkumo.

“Dėl šalyje susiklosčiusios situacijos net būtiniausi vaikų poreikiai nėra patenkinami” – sako Kibrom Tesfaselassie, Unicef mitybos specialistas Pietų Sudane.

Jany (20 m.) laiko savo vienerių metukų dukrytę Nyakuiy: “Rasti maisto yra labai sunku. Dažnai esame alkanos.”
Unicef/Siegfried Modola

Unicef teikiama skubi pagalba gelbsti gyvybes

Kibrom ir kiti jo kolegos iš Unicef susivienijo su Pasauline Maisto Programa ir kitais partneriais, kad pasiektų labiausiai pažeidžiamus vaikus tokius kaip Nyakui. Partneriai vykdydami misijas skubią pagalbą atgabena sraigtasparniais ir taip pasiekia atokiausias Pietų Sudano vietoves tokias kaip Leer regionas.

Misijų metu Pasaulinė Maisto Programa tiekia maistą, o Unicef specialistai tikrina, kurie vaikai yra nukentėję nuo prastos mitybos, ir labiausiai išsekusiems vaikams suteikia jų gyvybes gelbstinčią sveikatos priežiūrą.

Unicef ir Pasaulinė Maisto Programa į sunkiausiai pasiekiamas Pietų Sudano vietoves sraigtasparniu atgabena būtiną skubią pagalbą, gydančią ir apsaugančią nuo maisto trūkumo sukeliamo išsekimo.

Nusileidus ant žemės, Unicef mitybos specialistas Kibrom matuoja mažo berniuko rankytės apimtį, kad nustatytų, ar jis yra išsekęs nuo nepakankamos mitybos.

Nyalel (2 m.) kenčia nuo nepakankamos mitybos. Mūsų skubios pagalbos misijos metu, jos teta, Angelina, nešė ją dvi valandas, kad mergaitė gautų gyvybiškai svarbią priežiūrą, įskaitant ir riešutų pastą.

Tavo auka Unicef gali padėti apsaugoti vaikus

Paaukok dabar
Didžiausias iššūkis yra transportuoti tokį didžiulį kiekį humanitarinės pagalbos į atokiausius šalies kampelius.

Mano tikslas yra pasiekti ir padėti visiems vaikams, berniukams ir mergaitėms, kurie tikisi mūsų pagalbos.

Kibrom, Unicef mitybos specialistas

Skubi pagalba, ilgalaikė prevencija

Kibrom ir jo kolegos ne tik suteikia skubią pagalbą vaikams, kenčiantiems nuo jų gyvybei pavojų keliančios prastos mitybos, bet ir atlieka sveikatos apžiūras, kurios padeda užkirsti kelią vaikų išsekimui nuo maisto trūkumo ateityje. Bazinė sveikatos priežiūra tokia kaip skiepai ir saugaus vandens tiekimas padeda apsaugoti vaikus nuo mirtinų ligų.

Edukuodami mamas apie teisingą maisto ruošą, pasakodami apie maitinimo krūtimi svarbą,  Unicef darbuotojai padeda užkirsti kelią pakartotiniam vaikų išsekimui nuo maisto trūkumo. Skubios pagalbos komanda taip pat registruoja pasimetusius vaikus, kad jie vėl galėtų grįžti pas savo šeimas, organizuoja jiems ugdymo užsiėmimus.

Kibrom duoda vaikui vitaminų papildus skubios pagalbos misijos metu Thonyor gyvenvietėje, Leer regione, Pietų Sudane.
Unicef/2017/Modola

Skubios pagalbos misijos Pietų Sudane metu Unicef komanda pristato informaciją apie maitinimą krūtimi, kad padėtų mamoms apsaugoti savo vaikus nuo išsekimo dėl prasto mitybos.
Unicef/2017/Modola

Moterys neša vakcinas, atgabentas Unicef vykdytos skubios pagalbos misijos Leer regione, Pietų Sudane, metu.
Unicef/2017/Modola

Tavo auka Unicef gali padėti apsaugoti vaikus

Paaukok dabar