APSAUGOME VAIKUS SU
GYVYBES GELBSTINČIOMIS VAKCINOMIS

Pradinis » Mūsų veikla » Veiklos sritys: » Gyvybes gelbstinčios vakcinos

Šiandien, nuo lengvai išvengiamų ligų mirs tūkstančiai vaikų

Mirtinos ligos tokios kaip tymai, poliomelitas, stabligė, tuberkuliozė, difterija ar kokliušas yra lengvai ir nebrangiai išvengiamos, tiesiog vaikus paskiepijus. Tačiau kiekvieną dieną nesulaukę savo 5-ojo gimtadienio miršta 16 000 vaikų ir dažniausiai tik todėl, kad laiku negavo tinkamos sveikatos priežiūros ir gyvybes gelbstinčių skiepų.

UNICEF suteikia vakcinas ir paskiepyja vieną iš trijų vaikų pasaulyje nuo lengvai išvengiamų ligų. Kartu su partneriais remiame imunizacijos programas daugiau nei 95 pasaulio šalyse.

Nuo 1980 metų UNICEF padėjo keturis kartus padidinti skiepijamų vaikų skaičių pasaulyje ir tai išgelbėja beveik 3 milijonus gyvybių kasmet.

Šiandien daugiau vaikų yra apsaugoti nei bet kada anksčiau, tačiau dar daug reikia padaryti.

Pasižiūrėkite Ewan McGregor 360 kelionę, siekiant užkirsti kelią poliomielitui

Nelaimių atveju, vakcinos nėra pamirštamos

Krizių akivaizdoje – ar tai būtų karai, ar netikėtai užklupusios stichinės nelaimės – mes vykdome vakcinacijos kampanijas, kad padėtume apsaugoti pažeidžiamus vaikus kuomet sveikatos apsaugos sistemos sutrinka. Prieš prasidedant krizei Sirijoje 90% šalies vaikų gavo būtinus skiepus. Tačiau prieš šešerius metus prasidėjus konfliktui šis skaičius drastiškai sumažėjo iki 60%. UNICEF padėjo paskiepyti daugiau nei 3 milijonus vaikų šiame regione.

Alepo mieste gyvenanti 4 metų Louai yra skiepijama nacionalinės skiepijimo kampanijos metu, kuri Sirijoje vykdoma pirmą kartą nuo konflikto pradžios.

Mes taip pat apsaugome vaikus nuo maliarijos

Maliarija yra vienas didžiausių pavojų vaikams, gyvenantiems subsacharinėje Afrikoje. Kiekvieną minutę dėl šios ligos miršta vienas vaikas. Maliariją platina uodai, todėl didžiausias pavojus užsikrėsti šia liga vaikams iškyla miegant. Maliarijos simptomai apima karščiavimą, galvos skausmus ir vėmimą. Negydoma maliarija gali sukelti mirtį.

Šiuo metu nėra skiepų nuo maliarijos, bet UNICEF yra vienas didžiausių tinklų nuo uodų, apsaugančių vaikus nuo šių vabzdžių įkandimų, tiekėjas. Tokiu būdu UNICEF kasmet padeda apsaugoti milijonus vaikų ir šeimų.

Šie Čade gyvenantys vaikai yra apsaugoti nuo maliariją platinančių uodų dėka specialių tinklų nuo uodų.
Unicef/Kelley Lynch