Vaikams draugiškų
miestų iniciatyvos
projektas

Pradinis » Projektas “Šiaurės ir Baltijos šalių vaikams draugiškų miestų iniciatyvos plėtra”

Šiaurės ir Baltijos šalių vaikams draugiškų miestų iniciatyvos plėtra 

Jungtinių Tautų vaikų fondo (UNICEF) Lietuvos nacionalinis komitetas (UNICEF Lietuva) įgyvendina projektą „Šiaurės ir Baltijos šalių vaikams draugiškų miestų iniciatyvos plėtra“. Projekto metu siekiame sukurti Šiaurės ir Baltijos šalių UNICEF nacionalinių komitetų, dalyvaujančių Vaikams draugiškų miestų iniciatyvoje, bendradarbiavimo tinklą. UNICEF daugelyje pasaulio šalių vykdoma Vaikams draugiškų miestų iniciatyva remia savivaldybes ir kitas vietos suinteresuotąsias šalis, skatinančias vaikų teises ir vaikų gerovę savo miestuose ir bendruomenėse, Jungtinių Tautų Vaiko teisių konvencijos nuostatas paverčiant konkrečiais ir pamatuojamais rezultatais vaikams. 

Įgyvendindami šį projektą UNICEF nacionaliniai komitetai dalinasi savo geriausios praktikos žiniomis plėtojant UNICEF vaikams draugiškų miestų iniciatyvą Šiaurės šalyse su Baltijos ir Šiaurės šalių partneriais, leidžiančiais plėsti šį veiklos modelį regione, keičiasi žiniomis kuriant nacionalines programas, orientuotas į vaiko teisių ir vystomąjį švietimą, vaikų ir jaunimo įtraukimą stiprinant organizacinius gebėjimus. Projekto metu organizuojami nuotoliniai susitikimai, patirties mainai ir konferencijos, dalinamasi metodikomis ir mokymo medžiaga ir vadovėliais, siekiant padėti UNICEF Lietuvoje koordinuoti mūsų šalies „Vaikams palankaus miesto“ statuso siekiančių miestų ir bendruomenių bei Šiaurės šalių savivaldybių pastangas prisijungti prie Vaikams draugiškų miestų iniciatyvos. 2019 m. į UNICEF Vaikams draugiškų miestų iniciatyvą Lietuvoje įsitraukė Vilniaus, Kauno ir Alytaus miestų savivaldybės. 

Vaikams draugiškų miestų iniciatyvos puslapis anglų kalba: childfriendlycities.org

Projektą iš dalies finansuoja Šiaurės ministrų tarybos Baltijos ir Šiaurės šalių nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimo rėmimo programa