Apsaugome vaikus,
kai įvyksta nelaimė

Pradinis » Mūsų veikla » Veiklos sritys: » Stichinės nelaimės

Stichinės nelaimės atveju labiausiai nukenčia vaikai

Ar tai būtų potvynis, žemės drebėjimas ar uraganas, daugybė vaikų praranda viską – savo namus, savo šeimas, net savo gyvybes.

Nelaimių metu vaikai yra ypač pažeidžiami, jiems iškyla daugybė kitų pavojų – pradedant ligomis ir prasta mityba, baigiant smurtu ir išnaudojimu.

Keičiantis mūsų klimatui, didelį pavojų vaikams kelia vis dažnėjančios stichinės nelaimės, maisto krizės ir kintantys lietaus sezonai.

Vaikai, jau gyvenantys skurde ir patiriantys smurtą, yra ypač pažeidžiami.

Berniukas potvynio užtvindytoje gatvėje šalia savo namų Nucleo 38 gyvenvietėje, Bolivijoje bando išsilaikyti užsikabinęs už atbrailos.
Unicef/Abramson

KLIMATO KAITA YRA BESITĘSIANTI NELAIMĖ

0

vaikų gyvena vietovėse, kuriose yra labai didelė potvynių rizika

Įvykus nelaimei, Unicef yra ten

Mes darome viską nuo švaraus geriamo vandens ir tinkamų sanitarinių sąlygų užtikrinimo, mokymosi, mitybos ir psichologinės paramos užtikrinimo iki svarbios informacijos kaip išvengti ligų protrūkio sklaidos.

Mes darysime viską, ką reikia, kad užtikrintume, jog pavojuje atsidūrę vaikai sulauktų jiems reikalingos pagalbos ir išliktų saugūs bei stiprūs. Rūpinamės, kad jie gautų būtiną paramą ir reikiamus išteklius, kurie padėtų atstatyti jų gyvenimus ilgalaikėje perspektyvoje.

Unicef yra ten prieš, per ir po nelaimės ir tiek ilgai, kiek vaikams mūsų reikia. Padėdami bendruomenėms suprasti, ką daryti ištikus nelaimei, mes galime išgelbėti daug vaikų gyvenimų.

Pavyzdžiui, Papua Naujojoje Gvinėjoje, dėka Unicef surengtų pasiruošimo ekstremalioms situacijoms mokymų, moksleiviai ir mokytojai nuo šiol žino, kaip tinkamai elgtis ištikus bet kokiai nelaimei ateityje. 2014 metų pradžioje Goroka mieste įvykus didžiuliam žemės drebėjimui, daugiau nei 1000 Okiufa pradinės mokyklos moksleivių ir mokytojų panikuodami išbėgo iš mokyklos patalpų. Tačiau po pusės metų ištikus dar vienam žemės drebėjimui nė vienas moksleivis neišbėgo iš klasės. Vietoj to, dauguma jų pasislėpė po mokykliniais suolais ar atsistojo prie sienos ir taip apsisaugojo nuo įvairių krentančių nuolaužų.

Unicef organizuojami užsiėmimai taip pat padidina vaikų supratimą apie klimato kaitos procesus ir moko juos kaip patiems rūpintis gamta. Šis žinojimas padeda vaikams susidoroti ir sumažina psichologinę žalą, patiriamą nelaimės metu.

10 metų Nellie Koko kartu su kitais mokyklos mokiniais žemės drebėjimo metu.
Unicef Papua Naujoji Gvinėja/2014/Alcock

Praūžus taifūnui Haiyan žmonės buvo labai išsigandę, patyrė traumas. Dabar aš jaučiuosi laiminga...ne taip, kaip anksčiau.

Maria,14, Filipinai

Tavo auka Unicef gali padėti apsaugoti vaikus

Paaukok dabar