Giname vaikus
nuo smurto

Pradinis » Mūsų veikla » Veiklos sritys: » Kova su smurtu

Kaip smurtas paveikia vaikus?

Tragiškos patiriamo smurto pasekmės paveikia visą vaiko gyvenimą ir gali būti perduodamos iš kartos į kartą. Smurtas prieš vaikus taip pat turi didelę emocinę ir finansinę žalą visoms bendruomenėms kiekviename pasaulio regione.

UNICEF duomenys rodo neįtikėtinai aukštą smurto prieš vaikus lygį. Kiekvienais metais beveik milijardas vaikų nuolat patiria fizines bausmes, kurias jiems taiko tėvai ar globėjai. Apytiksliai, 1 iš 10 mergaičių iki 20 metų, arba 120 milijonų mergaičių pasaulyje, patiria seksualinę prievartą.

UNICEF ataskaita ‘Vaikai pavojuje’ atskleidžia, kad psichologinė, seksualinė ir emocinė prievarta yra plačiai paplitusi ir milijonai vaikų nėra saugūs savo namuose, mokyklose ir bendruomenėse.

Kaip UNICEF padeda apsaugoti vaikus nuo smurto?

Smurtas prieš vaikus nėra neišvengiamas ir yra įmanoma nutraukti smurto prieš berniukus ir mergaites ratą. UNICEF atkreipia dėmesį į septynias pasitvirtinusias strategijas, padedančias kovoti su smurtu prieš vaikus.

Mes padedame apsaugoti vaikus teikdami paslaugas, padedančias jiems ir jų šeimoms; bendradarbiaujame su šalių vyriausybėmis, kad užtikrintume, jog vaiko apsaugos sistemos būtų efektyvios; dirbame su bendruomenėmis, kad keistume jų požiūrį – smurtas yra nepriimtinas.

Diego istorija

Devynmetis Diego gyvena Santo Tomas mieste, El Salvadore – šalyje su vienais aukščiausiais žmogžudysčių rodikliais. Dėka UNICEF remiamos iniciatyvos, Diego ir dar 130 vaikų dalyvauja specialiuose meniniuose užsiėmimuose, vykstančiuose vietiniame parke, kur jis mokosi fotografijos, filmavimo ir tapybos.

Prieš prasidedant šiai iniciatyvai Santo Tomas mieste vaikams nebuvo jokios meninės veiklos. Diego dėkingas programai, nes čia įgyjo daugiau pasitikėjimo savimi ir sukūrė svajonę ateičiai. „Mano svajonė, kad El Salvadore nebūtų gatvės vaikų“ – sako jis. „Jeigu būčiau prezidentas, norėčiau atidaryti tapybos, gitaros, fotografijos ir video dirbtuves. Ir aš užtikrinčiau, kad visi pasaulio vaikai būtų sveiki, laimingi ir galėtų mokytis.”

Diego istorija: sužinok, kaip UNICEF padeda užkirsti smurtui kelią jo mieste.