Vaikų bėgimo
marškinėlius
puoš keturmetės
pieštas Vytis

Pradinis » Mūsų veikla » Unicef Lietuva projektai: » Dalyvauk UNICEF vaikų bėgime » Ant vaikų bėgimo marškinėlių – keturmetės pieštas Vytis

UNICEF kvietimu piešti Lietuvos valstybės simbolį Vytį ir taip prisidėti kuriant jau netrukus penkiuose miestuose vyksiančio jubiliejinio UNICEF vaikų bėgimo „Už kiekvieną vaiką“ marškinėlius susidomėjo daugiau nei 200 vaikų iš visos Lietuvos. Konkurse nugalėjo keturmetė Sofija Staselytė iš Vilniaus, kurios piešinį konkursui pateikė mama Ieva Koncytė. „Sofija dar nelabai supranta, ką reiškia laimėti konkursą, bet labai tuo džiaugiasi.  Siunčiame jos pasveikinimą ir linkėjimus visiems Lietuvos vaikams“- rašė mergaitės mama. Ji taip pat pasakojo, kad Vytis labai svarbus jų šeimai kaip išsilaisvinimo, drąsos siekti, laisvės, proveržio, judėjimo į priekį simbolis. O pažintis su UNICEF misija įvyko praeitų metų rugsėjį, kuomet Sofija švenčianti savo 4 metų gimtadienį visus draugus pakvietė vietoj dovanos bėgti UNICEF vaikų bėgime.

„Laimėtojos piešinys žavi primityviu virpėjimu, optimizmu, betarpiškumu. Mūsų Valstybei trūksta optimizmo, o šis Vytis yra linksmuolis. Tai vaiko akimis pamatytas Vytis, pieštas su didele šiluma ir džiaugsmu. Man, kaip valstybės herbo autoriui, buvo be galo įdomu suprasti, kaip toks objektas interpretuojamas vaiko sąmonėje. Todėl vertinant vaiko kūrybą pagrindinis akcentas ir yra kūrybiškumas, emocionalus požiūris į objektą, o ne profesiniai heraldikos kriterijai,“ – teigė komisijos narys, žymus herbų kūrėjas, dailininkas Arvydas Stanislavas Každailis.

„Dalyvių skaičius, jų pateiktų piešinių kūrybiškumas ir nuoširdumas viršijo visus mano lūkesčius. Sveikinu jaunąją nugalėtoją. Jos pieštas Vytis sušildys daugybės žmonių širdis,“ – sakė dizaineris Aleksandras Pagrebnojus, kuriam ir kilo ši genialiai paprasta idėja, jog būtent vaikų sukurtas Vytis turi papuošti vaikų labui dirbančios organizacijos iniciatyvą.

 

 

Sofijos pasveikinimas ir kvietimas Lietuvos vaikams

Sofijos Staselytės pieštas Vytis papuoš Unicef Vaikų bėgimo marškinėlius
Sofijos Staselytės pieštas Vytis papuoš Unicef Vaikų bėgimo marškinėlius
Sofijos Staselytės pieštas Vytis papuoš Unicef Vaikų bėgimo marškinėlius
Sofija Staselytė Unicef Vaikų bėgime Vilniuje 2017 m.
Sofija Staselytė Unicef Vaikų bėgime Vilniuje 2017 m.

„Siekiame į UNICEF vaikų bėgimą, skirtą išgelbėti Mozambiko vaikus, pritraukti daugiau nei 10 000 mažųjų bėgikų. Tai didelis žingsnis mūsų visų kelyje ugdant šiandienos herojų – aktyvų XXI amžiaus Lietuvos kūrėją, suvokiantį, kad nuo jo kasdienių pastangų priklauso ne tik dabartis, bet ir būsimi Lietuvos valstybės ir tautos istorijos įvykiai. Tad šiems metams pažymėti ypač tinka Vytis – raitelis, kurio pasirodymas lemia pergalę. Šiandien jis kaip niekad svarbus mūsų gyvenime. Juk pergalė tai visų pirma savęs nugalėjimas, sėkmė grumiantis su skurdu, ligomis ir kitomis negandomis, o būtent to ir siekia mūsų bėgimas,“ – sakė UNICEF Lietuva vykdomoji direktorė Jovita Majauskaitė – Staniulėnė.

UNICEF vaikų bėgimo dalyviai naujaisiais marškinėliais pasipuoš jau gegužės 18 d., kuomet pirmieji prie starto linijos stos mažieji Kauno bėgikai.

UNICEF autorinių marškinėlių konkurse dalyvavo 229 vaikai iki 14 metų iš KTU Vaižganto progimnazijos, Klaipėdos Adomo brako dailės mokyklos, Rokiškio jaunimo centro, Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazijos, Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokyklos,  Druskininkų M.K. Čiurlionio meno mokyklos V.K. Jonyno dailės skyriaus, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Kauno Antano Martinaičio dailės mokyklos. Darbus vertino ir nugalėtoją išrinko komisija: Arvydas Stanislavas Každailis, dailininkas, grafikas, žymus herbų kūrėjas, sukūręs daugiau nei 40 Lietuvos miestų ir miestelių herbų, vėliavų ir spaudų projektų,  Aleksandras Pagrebnojus, dizaineris, sukūręs gausybę įvairių marškinėlių nuo biatlono rinktinės Pjončango olimpinėse žaidynėse iki Vatikano futbolo komandos ir UNICEF atstovai.  Antrosios vietos laimėtoju tapo aštuonmetis Damir Laženko, lankantis Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokyklą (mokytoja Inga Dargužytė), o trečiąją vietą užėmė vienuolikametis Artiom Brun iš Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos (mokytoja Ugnė Nagrockaitė).

Bėkite UNICEF vaikų bėgime

Užsiregistruokite

Apie UNICEF vaikų bėgimą

UNICEF vaikų bėgimas „už kiekvieną vaiką“ –  linksmas 500 – 1 km bėgimas 2-14 metų vaikams, skirtas padėti nuo bado ir mirtinų ligų kenčiantiems Mozambiko vaikams. Tai renginys, kuris suvienija vaikus visame pasaulyje ir suteikia jiems galimybę padaryti kažką, kad išgelbėtų gyvenimus.

Už kiekvieną paaukotą 5€ „Svarbus kiekvienas vaikas“ mokestį – paramą vaikams yra perkama speciali baltymais prisotinta riešutų pasta, kurios užtenka penkioms dienoms pamaitinti dėl prastos mitybos išsekusį vaiką Mozambike.

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės globojamas, Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui ir Unicef Lietuva 25-mečiui skirtas UNICEF vaikų bėgimas šį pavasarį vyks 5 Lietuvos miestuose – gegužės 18 d. Kaune, gegužės 27 d. Kretingoje, birželio 2 d. Klaipėdoje, bieželio 8 d. Druskininkuose, birželio 15 d. Vilniuje.

Per šešerius metus vargingiausių pasaulio šalių vaikams skirtuose UNICEF vaikų bėgimuose dalyvavo daugiau kaip 10,3 tūkstančiai mažųjų bėgikų, padariusių per 7,7 mln. žingsnių. Vaikams iš skurstančių šalių buvo paaukoti 56 632 eurai, kurie išgelbėjo 7 079 dėl prastos mitybos išsekusius vaikus Mozambike ir Malavyje bei padėjo paskiepyti nuo tymų 10 000 Nepalo vaikų. UNICEF vaikų bėgimas – tai didžiausias ir prasmingiausias vaikų bėgimas Lietuvoje. Tai linksma, tai paprasta ir tai keičia gyvenimus.

Projekto rėmėjai – „Lietuvos energija“, Kauno, Klaipėdos, Kretingos ir Druskininkų miestų savivaldybės.