Saugus pasaulis
kiekvienam vaikui

KAIP UNICEF PADEDA PASAULIO VAIKAMS

Pradinis » Kaip Unicef padeda pasaulio vaikams

Darome viską, kad pasiektume pavojuje esančius vaikus

Gyvename pavojingame pasaulyje. Vaikai kasdien susiduria su smurtu, alkiu ir įvairiomis ligomis. Kentėdami nuo karinių konfliktų ir stichinių nelaimių jie dažnai yra priversti palikti savo namus, todėl negali lankyti mokyklos.

Tačiau su Tavo pagalba mes jau išgelbėjome milijonus vaikų gyvybių. Unicef labiau nei bet kuri kita organizacija rūpinasi, kad vis daugiau pasaulio vaikų būtų paskiepyti, apsaugoti ir galėtų lankyti mokyklas. Taip pat siekdami apsaugoti vaikus padarėme daugiausiai, kad vykdomos šalių vidaus politikos bei įstatymai būtų pakeisti.

Veikiame jau 70 metų, kad padėtume vaikams pavojuje. Unicef buvo įkurtas 1946 m. siekiant padėti po II Pasaulinio Karo nukentėjusiems vaikams. Jungtinių Tautų Vaikų Teisių konvencija yra visos mūsų veiklos pagrindas. Šiandien mes ir toliau padedame vaikams, gyvenantiems pavojingiausiuose pasaulio regionuose.

Už kiekvieną vaiką, gyvenantį stichinių nelaimių ir karų apsuptyje

Šiandien Sirijos, Pietų Sudano ar Jemeno vaikai gyvena karinių konfliktų zonose. Bėgančiųjų nuo karų ir stichinių nelaimių skaičius šiandien yra didžiausias nuo II Pasaulinio Karo laikų.

Tokiose šalyse kaip Nepalas ir Filipinai vaikai stebėjo, kaip jų bendruomenės buvo sunaikintos žemės drebėjimų, uraganų ir potvynių.

Ištikus humanitarinėms katastrofoms Unicef reaguoja greitai ir padeda nukentėjusiems tol, kol matoma, kad pagalba yra reikalinga.

Karų ir stichinių nelaimių akivaizdoje mes teikiame ne tik gyvybes gelbstintį maistą, švarų vandenį ir medicininę priežiūrą, bet taip pat rūpinamės vaikų švietimu, apsauga nuo smurto bei išnaudojimų.

Sužinok, kaip ekstremaliose situacijose mes padedame apsaugoti vaikus

Sužinok daugiau

Kiekvienam vaikui – galimybė užaugti sveikam, saugiam ir laimingam

Šiandien tūkstančiai vaikų mirs nuo ligų, kurios yra lengvai išvengiamos. Dar tūkstančiai mirs, nes neturi pakankamai maisto, reikalingo jų augimui ir vystymuisi. Taip pat daugybė taps baisaus smurto aukomis.

Kasdien milijonai vaikų gyvena pavojuje.

Unicef apsaugo vaikus skiepydamas juos nuo mirtinų ligų, dalindamas tinklelius nuo uodų ar supažindindamas bendruomenes visame pasaulyje su higienos taisyklėmis. Mes esame didžiausias pasaulyje vaikų gyvybes gelbstinčio maisto tiekėjas. Taip pat nepailsdami vykdome kampanijas siekdami užkirsti kelią smurtui prieš vaikus.

Nenorėjau kovoti. Nenorėjau būti karys. Norėjau eiti į mokyklą ir tapti gydytoju, kad padėčiau žmonėms.

Boto (16m.), buvęs vaikas-karys Pietų Sudane

Kokybiškas švietimas kiekvienam vaikui

Visi vaikai – nepaisant jų lyties, rasės, kilmės ar kitų aplinkybių – turi teisę į kokybišką švietimą. Deja, bet 59mln. pradinės mokyklos amžiaus vaikų nelanko mokyklos, o 38mln. baigia pradinę mokyklą nemokėdami skaityti, rašyti ir atlikti elementarių aritmetikos veiksmų.

Dirbame visame pasaulyje, kad kokybiškas švietimas būtų prieinamas kiekvienam vaikui.

Sirijos kariniame konflikte įkalinti vaikai kalba apie tai, ką jiems reiškia mokymasis.

Sužinok, kaip padedame vaikams gauti kokybišką švietimą, kurio jie nusipelnė

Sužinok daugiau
Kiekvienas vaikas, kiekvienoje šalyje, kiekvienoje kaimynystėje ir kiekvienuose namuose turi teisę ne tik eiti į mokyklą, bet taip pat ten gauti kokybišką švietimą. Tai ypač svarbu ankstyvoje vaikystėje – pačiame svarbiausiame žmogaus smegenų vystymosi periode.

Anthony Lake, Unicef vykdomasis direktorius