Etiopijos vaikams
gresia bado mirtis

Pradinis » Naujienos » Dešimtims tūkstančių vaikų Etiopijoje gresia mirtis nuo bado

Sunkiai pasiekiamose šiaurinės Etiopijos vietovėse mažiausiai 33 tūkst. vaikų kenčia nuo stipraus neprivalgymo (badmiriauja) – jei nebus suteikia skubi pagalba, jie gali mirti. 2,2 milijonams šioje Etiopijos dalyje gyvenančių chroniškai trūksta maisto, tarp jų 140 tūkst.  Tigrėjaus miesto gyventojų.

Humanitarinė krizė Etiopijoje prasidėjo po to, kai šios šalies kariniai daliniai lapkritį pradėjo Tigrėjų užėmusios islamistų sukilėlių grupuotės Liaudies išsivadavimo fronto (TPLF) puolimą. Nuo to laiko daugiau kaip 5 mln. regiono gyventojų yra beveik visiškai atkirsti nuo likusio pasaulio, humanitarinės pagalbos organizacijoms sunku patekti į daugelį regiono teritorijų. 90 proc. Tigrėjaus gyventojų būtina skubi pagalba maisto produktais, 350 tūkst. žmonių čia kenčia stiprų badą.

Vien per pastarąjį mėnesį ligoninėse keturgubai išaugo vaikų, čia patekusių dėl išsekimo nuo maisto stygiaus. 56 tūkstančiams Tigrėjaus vaikų iki penkerių metų dėl sunkaus neprivalgymo būtinas gydymas – tai beveik šešis kartus daugiau nei vidutiniškas metinis atvejų skaičius šiame nepritekliaus kamuojamame regione. Be to, stiprų neprivalgymą patiria virš  40 proc. nėščiųjų ir krūtimi maitinančių moterų, kas kelia grėsmę naujagimių ir jų motinų gyvybei.

©UNICEF Ethiopia/2021/Mulugeta Ayene.

Dar blogiau yra tai, kad šalia didžiulio maisto stygiaus krizės regione sutriko išgyvenimui svarbių pagalbos sistemos ir būtinų paslaugų vaikams tiekimas. Mobilios sveikatos ir mitybos komandos užpuldinėjamos ir persekiojamos, sveikatos priežiūros įstaigos plėšiamos ar sugriautos, nebevyksta skiepijimas. Daugybė sveikatos priežiūros darbuotojų negali grįžti į darbą, sugriovus vandens infrastruktūrą labai trūksta saugaus geriamojo vandens.

Dėl šių priežasčių gali kelti užkrečiamų ligų protrūkiai, keliantys dar didesnę mirties grėsmę badmiriavimo išsekintiems vaikams. Laikino prieglobsčio vaikams ir šeimoms vietose užkrečiamos ligos gali lengvai plisti dėl perpildymo ir antisanitarinių sąlygų.

Nors jau ir dabar katastrofiška, ši padėtis gali dar labiau blogėti, kadangi artimiausiais mėnesiais apsirūpinimas maistu dar labiau blogės, ypač jei nebus įmanoma užsėti pasėlių.

UNICEF deda visas pastangas, kad taip neatsitiktų. Mūsų tikslas atstatyti ir užtikrinti svarbiausių sveikatos priežiūros, maitinimo, vandens, sanitarijos, švietimo ir saugumo paslaugų teikimą šiame regione. Dirbame drauge partneriais, kad sunkiai neprivalgantys vaikai gautų maisto ir gydymą, kol dar nevėlu.

©UNICEF Ethiopia/2020/Mulugeta Ayene.

Tam UNICEF skubiai reikalinga didesnė parama, kad artimiausiais mėnesiais būtų galima išplėsti kritinės pagalbos programas vaikams. Prašome Jūsų pagalbos! Geraširdžių žmonių prašome tapti reguliariais UNICEF rėmėjais, verslo bendroves kviečiame susiekti su mumis kad išsamiau aptartumėme paramos poreikius ir galimybes. Širdingai Jums dėkojame!

Daugiau apie paramos poreikį ir UNICEF pagalbą Etiopijoje žr. unicef.org/ethiopia/