Vaikams draugiškų miestų hakatonas

Pradinis » Vaikams draugiškų miestų hakatonas

Šiaurės ir Baltijos šalių vaikų hakatonas „Vaikams draugiškas rytojaus miestas“ 

Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje ir UNICEF Lietuva drauge su „Katalista Ventures“, „Junior Achievement“ ir „Reach for Change“ spalio 22-24 d. surengė trijų dienų vaikams draugiškų miestų hakatoną „RYTOJAUS MIESTAS“.  

Renginyje dalyvę vaikai iš Šiaurės, Baltijos ir kt. šalių šalių suvienijo jėgas siekdami bendro tikslo kuriant vaikams draugiškus miestus – kad Šiaurės Baltijos regione valdžios sprendimai būtų priimami įsiklausant į jaunųjų piliečių balsą. Vaikams draugiškų miestų iniciatyva yra Jungtinių Tautų vaikų fondo (UNICEF) plačiai pasaulyje įgyvendinama programa, padedanti savivaldybėms įgyvendinant vaikų teises vietos lygmeniu, remiantis JT Vaiko teisių konvencija. 

Hakatonas (angl. hackathon – žodžių „hack“ (naudojamas žaismingumo, įtraukimo, tyrinėjimo reikšme) ir „marathon“ junginys) – tai toks renginys, kuriame kūrėjų komandos ribotą laiką ir nedidelėje erdvėje grupėse išsprendžia pasirinktas problemas sukurdamos sprendimus, produktus ar paslaugas.  Šio hakatono metu kūrėjais tapo vaikai, drauge su suaugusiais ieškoję būdų, kaip sukurti vaikams geriau pritaikytus, draugiškus miestus ir bendruomenes. Hakatono dalyvių komandos kūrė sprendimus, susijusius su šiomis temomis:  

  • mano sveikas miestas; 
  • mano žalias miestas;  
  • mano žaismingas miestas;  
  • mano atsparus miestas;  
  • mano saugus miestas;  
  • mano lygus miestas. 

Vaikų hakatono metu komandos dalyvavo 4 tarptautinių organizacijų organizuotuose seminaruose, klausėsi įkvepiančių pagrindinių pranešėjų, savo idėjas vystė 90 mentorystės sesijų ir pristatė demonstracinėse dienose, kurias vertino geriausi tarptautiniai susijusių pramonės šakų ekspertai.

Komandų renginio metu sukurti sprendimai – nuo ​​saugaus eismo priemonių dviračių ir paspirtukų vairuotojams iki kūrybiškų būdų vaikams išreikšti save ir bendrauti, taip pat interjero ir eksterjero tvaraus dizaino sprendimų, kad pastatai taptų ekologiškesni.

Pirmąją 1 000 eurų premiją laimėjo komanda „Green Bees“ iš Lietuvos, sukūrusi verslo pavyzdį aviliams statyti ant įmonių, pramoninių ir gyvenamųjų pastatų stogų. Komanda „Firda“ iš Norvegijos, sukūrusi savo bendruomenei svetingą jaunimo centrą, kurį būtų galima pakartoti visame pasaulyje, laimėjo pažintinę kelionę į Kopenhagą. „Team Green Wave“ iš Estijos, kurianti prototipą, kaip mokyklas ir biurus padaryti ekologiškesnius pertvarkant jų interjerą, laimėjo bilietus į Šiaurės ministrų tarybos organizuojamą renginį „Regeneration 2030“.

Hakatono dalyviai ne tik susirado naujų draugų, išmoko įvairių naujų dalykų dalyvaudami pratybose, žaidimuose, dirbtuvėse ir klausantis įdomių pranešimų – bendraudami su tarptautiniais ekspertais ir patarėjais ir varžydamiesi dėl prizų kūrė novatoriškus sprendimus, kuriuos įgyvendinti padės startuolių kūrėjai ir rėmėjai RockIt, GovTech Lab Lietuva, Datahood, Startup Lithuania, DigiKlasė, Vilnius Tech, Baltic Sandbox, Lietuvos verslo angelų tinklas ir kiti.

Už pagalbą organizuojant renginį dėkojame UNICEF Švedijos, Islandijos, Danijos, Norvegijos ir Suomijos nacionaliniams komitetams bei UNICEF Lėšų telkimo ir partnerysčių skyriui.