Milijonams
Afganistano vaikų
būtina skubi pagalba

Pradinis » Afganistano vaikams būtina skubi humanitarinė pagalba

UNICEF vykdančiosios direktorės Catherine Russell pasisakymas aukšto lygio paramos humanitarinei pagalbai Afganistane konferencijoje Niujorke, 2022 m. kovo 31 d.

„Ši konferencija sušaukta labai reikiamu metu – 13 milijonų vaikų Afganistane skubiai reikalinga humanitarinė pagalba. Didžiausia per 40 metų buvusi sausra, kylančios maisto kainos, žlunganti ekonomika, išvengiamų ligų protrūkiai – visa tai siaubingai atsiliepia vaikams ir šeimoms. Neseniai lankiausi Afganistano kaimo vietovėse – čia šeimas gniuždo skurdas ir badas. Maisto stygius sparčiai auga. Kandaharo ligoninėje mačiau išsekusius kūdikius, kurie yra net per silpni verkti, ir jų išsekusias motinas. Šiemet dėl išsekimo nuo bado mirtis gręsia daugiau kaip 1 mln. Afganistano vaikų“ – pabrėžė UNICEF vykdančioji direktorė Catherine Russell.

„Nors pastaruoju metu daugelis vaikų galėjo grįžti į mokyklą, faktiškai valdančių institucijų sprendimas atidėti mergaičių grįžimą į mokyklą yra didelė kliūtis jų ateičiai.  Raginame institucijas laikytis savo įsipareigojimo užtikrinti mergaičių švietimą ir daugiau to neatidėlioti – negalime leisti, kad Afganistano vaikai taptų politikos įkaitais. Tarptautinė bendruomenė, faktinė Afganistano valdžia, bendruomenių lyderiai turi dirbti kartu, kad vaikai šią krizę išgyventų. Vaikams būtinas saugus geriamas vanduo, pakankama mityba, sveikatos paslaugos, socialinė apsauga ir išsilavinimas. UNICEF ir toliau darys viską kas įmanoma Afganistane padedant vaikams ir jų šeimoms – dėkojame už suteiktą pramą, tačiau raginame ir toliau remti, kad galėtume teikti gyvybes gelbstinčią pagalbą“.  

Catherine Russell kalbasi su Kandaharo Dando rajono UNICEF remiamos bendruomeninėje mokykloje besimokančiomis mergaitėmis.

Afganistano vaikams reikia mūsų paramos labiau nei bet kada.

Vaikų mitybos krizė Afganistane

Afganistane dėl labai prastos mitybos labiausiai kenčia vaikai. Ginkluoti konfliktai, ligos ir sausros lemia augantį maisto stygių šioje šalyje.