UNICEF 75 sukakčiai sukurtos dokumentinės apybraižos

Pradinis » UNICEF 75 sukakčiai sukurtos dokumentinės apybraižos

Šiemet minime Jungtinių Tautų vaikų fondo (UNICEF) 75-ąsias veiklos metines. Nuo pat UNICEF įkūrimo po Antrojo pasaulinio karo, UNICEF nenuilstamai kovoja už vaiko teises ir kiekvieno vaiko gerovę – kas jie bebūtų, kur jie begyventų. UNICEF dirba humanitarinių krizių, ginkluotų konfliktų ir stichinių nelaimių priešakinėse linijose. Nesvarbu kokio masto krizės ištinka, 190 šalių ir teritorijų veikiantis UNICEF priima iššūkius ir reaguoja į juos padėdamas milijonams vaikų išgyventi ir sėkmingai augti.

UNICEF 75 veiklos metams paminėti sukūrėme dokumentinių filmų ciklą apie UNICEF pastangas gerinti vaikų teisių apsaugą, gelbėti gyvybes ir kurti geresnį gyvenimą. Nuo greitos pagalbos ginkluotų konfliktų, stichinių nelaimių ir humanitarinių krizių metu iki ilgalaikių išgyvenimo ir plėtros programų – UNICEF visame pasaulyje padėjo sukurti atsparias sveikatos ir gerovės sistemas, nugalėjo mirtį vaikams nešusias ligas, rūpinosi pažeidžiamiausiems vaikams tiekti būtiniausias paslaugas, kūrė sveikesnę ir saugesnę aplinką.

Filme atspindimas ir UNICEF indėlis kovojant su pandemija – UNICEF yra vienas didžiausių pasaulyje vakcinų tiekėjų, jo didžiausi pasaulyje humanitarinės pagalbos logistikos centrai ir infrastruktūra leidžia vakcinas, medikamentus ir ligų prevencijai reikalingą įrangą nugabenti net į sunkiausiai pasiekiamus pasaulio kraštus ir vietoves. Filme pasakojame apie UNICEF darbą vaikams užtikrinant švarų geriamą vandenį ir sanitariją, rūpinantis vaikų psichine sveikata, UNICEF pastangas teikiant pagalbą vaikams labiausiai kenčiančiose stichinių nelaimių, karinių konfliktų ar humanitarinių krizių ištiktose šalyse ir regionuose (Sirija, Jemenas, Etiopija, Ukraina).

UNICEF 75-mečiui skirtose dokumentinėse apybraižose pasakojame ir apie Lietuvos indėlį įgyvendinant šią svarbią misiją – apie UNICEF darbą kalba UNICEF Lietuva misijose dalyvavę žinomi žmonės – UNICEF ambasadorė aktorė V. Kochanskytė, kunigas R. Doveika, žurnalistai ir laidų vedėjai Beata Nicholson ir Vytaras Radzevičius, UNICEF valdybos pirmininkas Lietuvos nuolatinės atstovybės prie Jungtinių Tautų vadovas ambasadorius R. Paulauskas, UNICEF Lietuvos nacionalinio komiteto Valdybos pirmininkas M. Glodas ir kt.

UNICEF Lietuva užsakymų kompanijos „Tymdrym“ sukurtas dokumentines apybraižas rodė UNICEF Lietuva socialinis partneris LRT televizija. Filmo kūrimas ir reklama buvo finansuota Instituciniams gebėjimams stiprinti skirtų nevyriausybinių organizacijų projektų, finansuojamų nevyriausybinių organizacijų fondo lėšomis. LRT transliacijų metu žiūrovai buvo kviečiami remti UNICEF pastangas padėti pavojuose atsidūrusiems vaikams skambinant ar siunčiant žinutes trumpuoju paramos telefono numeriu 1469 ir internete unicef.lt – dėkojame už paramą.

UNICEF 75 veiklos metams skirtą dokumentiką žiūrėkite čia:

UNICEF 75 - filmas „Už kiekvieną vaiką“

UNICEF 75 veiklos metams paminėti sukurta dokumentika