Mirtį nešanti
sausra Etiopijoje

Pradinis » Mirtį nešanti sausra Etiopijoje

2022 m. vasario 1 d. Trys iš eilės mažai kritulių atnešę lietingi sezonai sukėlė didžiulę sausrą Etiopijos žemumų Afaro, Oromijos, Pietų Etiopijos tautų (SNNPR) ir Somalio regionuose, dėl kurios išdžiūvo vandens šuliniai, žuvo gyvuliai ir pasėliai, o šimtai tūkstančių vaikų ir jų šeimų atsidūrė ant išgyvenimo ribos.

„Sausros poveikis yra siaubingas“, – sakė UNICEF atstovas Etiopijoje Gianfranco Rotigliano. „Vaikai ir jų šeimos sunkiai išgyvena dėl prarastų pragyvenimo šaltinių ir gyvulių, todėl prognozuojama, kad iki 2022 m. kovo vidurio daugiau nei 6,8 mln. žmonių reikės skubios humanitarinės pagalbos. Taip pat stebime intensyvų gyventojų migravimą iš nukentėjusių teritorijų.“

Labiausiai nukentėję regionai yra pietinės ir rytinės Oromijos ir Somalio regionų žemumos. Ten labai trūksta švaraus vandens, sparčiai blogėja aprūpinimas maistu, plinta badas.

 

UNICEF/ Etiopija

„Meldžiame Alachą lietaus.“
Shems Dire, 2 m. mergaitės motina

Nimo Abdi Duh rankos žąsto apimtis siekia vos 12 cm, ir nors jai toks skaičius nieko nesako, šis rodiklis svarbus ją gydantiems sveikatos priežiūros specialistams. Dvejų metų Nimo, kaip ir daugelis kitų vaikų sausringose Etiopijos žemumose, kenčia nuo chroniško maisto stygiaus.

„Kenčiame nuo sausros“, – sako jos motina Shems Dire, su nerimu stebėdama situaciją. „Neturime pieno, kurio galėtume duoti vaikams. Mano vaikas serga dėl maisto trūkumo, o taip atsitiko dėl sausros… Dėl sausros nukentėjo mūsų galvijai – netekome jų tiek daug.“

 

UNICEF/ Nimo Abdi Duh su motina ir slaugytoju, Etiopija.

„Nuo sausros nukentėjusiose Oromijos ir Somalio vietovėse apie 225 tūkst. maisto stokojančių vaikų ir virš 100 tūkst. nėščių ir krūtimi maitinančių moterų reikia skubios pagalbos maistu“, – sakė Rotigliano. „Švaraus vandens trūkumas dar labiau apsunkina vaikų ir moterų padėtį. Gerdami užterštą vandenį vaikai daug dažniau suserga įvairiomis ligomis, tam tarpe sukeliančiomis viduriavimą, kuris yra pagrindinė jaunesnių nei penkerių metų vaikų mirties priežastis.“

Sausros paveiktose Oromijos ir Somalio regionų teritorijose apie 4,4 mln. žmonių patiria kritinį geriamo vandens stygių.

Be to, prognozuojama, kad 2022 m. keturiuose regionuose dėl įvairių priežasčių – konfliktų, sausros ir ekonominio nuosmukio – maždaug 850 tūkst. vaikų gaus kęsti maisto stygių ir alkanauti.

 

UNICEF/ Etiopija

Dėl sausros vaikai taip pat neturi ir galimybės mokytis. Daugiau kaip 155 tūkst. vaikų Somalio ir Oromijos regionų žemumose nebelanko mokyklos, nes turi padėti parnešti vandens (dažnai keliaudami didelius atstumus) arba prižiūrėti mažesnius vaikus, kol jų globėjai bando rasti vandens savo šeimoms ir galvijams. Mokyklos nelankantiems vaikams gresia išnaudojimas, jie tampa itin pažeidžiami.

Reaguodamas į situaciją UNICEF glaudžiai bendradarbiauja su vietos valdžios institucijomis ir įnirtingai dirba teikiant gyvybiškai svarbią pagalbą tiems, kuriems jos žūtbūt reikia – atstatomos gręžinių ir vandens sistemos, vanduo skubiai pristatomas sunkvežimiais, organizuojamas smarkiai badaujančių vaikų gydymas, švietimas ir vaikų apsauga.

Reaguoti į sausrą nukentėjusiose Etiopijos vietovėse, UNICEF siekia surinkti 31 mln. JAV dolerių, šalia bendro 351 mln. JAV dolerių humanitarinės pagalbos poreikio. Ši speciali finansinė parama bus panaudota tiekiant pagalbą daugiau kaip 2 mln. pažeidžiamiausių žmonių Afaro, Oromijos, Pietų Etiopijos tautų ir Somalio regionuose.

 

Tavo auka Unicef gali padėti apsaugoti vaikus

Paaukok dabar