Saugokime koronaviruso paveiktus vaikus

Pradinis » Saugokime koronaviruso paveiktus vaikus

Koronavirusas yra didžiausia pasaulinė vaikų krizė nuo Antrojo pasaulinio karo. „Unicef“ siekia padėti valdyti koronaviruso poveikį vaikams ir šeimoms visame pasaulyje. Mes visada dirbame vaikams ir nesustosime dabar.

Ką tu gali padaryti

Yra daugybė būdų, kaip galite padėti esant dabartinei koronaviruso krizei.

  • Paaukokite dabar, kad paremtumėte „Unicef“ darbą vaikams ir šeimoms šalyse, kuriose yra silpnesnės sveikatos sistemos.
  • Reguliariai ir kruopščiai plaukite rankas muilu ir vandeniu. Kai čiaudite ar kosėjate, prisidenkite veidą į alkūnę.
  • Remkitės faktais ir būkite sąmoningi. Neprisidėkite prie nepagrįstų gandų sklaidos. Atminkite, kad jūsų reakcija į naujienas gal paveikti vaikus ir aplinkinius. Likite ramūs ir gerai informuoti.
  • Neskatinkite patyčių ir stigmatizavimo. Nesiekite viruso su vietovėmis ar tautybėmis. Rasinė diskriminacija ir patyčios visada yra neteisingas kelias. Būkime malonūs ir palaikykime vieni kitus.

2020 m. Kovo 31 d. septynerių metų Francesca [vardas pakeistas] yra apžiūrima gydytojos Antonella Tochiaro neoficialioje gyvenvietėje Romoje, Italijoje. Gydytoja Tochiaro yra INTERSOS/UNICEF informavimo komandos dalis.

DUK

Kas yra naujasis koronavirusas?

Naujasis 2019 metų koronavirusas (2019-nCoV) yra naujas virusas, susijęs su ta pačia virusų šeima, kaip ir sunkus ūmus respiracinis sindromas (SŪRS, angl. SARS), ir kai kurios paprastosios peršalimo rūšys.

Kaip plinta naujasis koronavirusas?

Virusas perduodamas per tiesioginį kontaktą, oro lašeliniu būdu, pavyzdžiui, kosint ir čiaudint, liečiant viruso užterštus paviršius. Kol kas nežinoma, kiek laiko virusas išgyvena ant paviršių, tačiau paprastos dezinfekavimo priemonės gali jį sunaikinti.

Kokie yra naujojo koronaviruso simptomai?

Tai gali būti karščiavimas, kosulys ir dusulys. Sunkesniais atvejais infekcija gali sukelti plaučių uždegimą ar kvėpavimo pasunkėjimą. Rečiau liga gali būti mirtina.

Ar naujasis koronavirusas veikia vaikus?

Šimtai milijonų vaikų nelanko mokyklos. Sienos buvo uždarytos. Gyvenimas buvo apverstas aukštyn kojomis. Vaikams gresia viruso sukeltas sveikatos ir švietimo paslaugų sutrikimas, poveikis jų globėjams ir atskyrimas nuo šeimos narių.

Tai yra neįprasta situacija mums visiems, tačiau „Unicef“ yra visiškai pasirengusi padėti vaikams ir šeimoms. Mes kovojame su nauju virusu. Mes paneigiame mitus. Mes dirbame su vyriausybėmis ir kitomis organizacijomis, siekdami išlaikyti vaikus saugius ir užtikrinti, kad koronaviruso krizės metu būtų užtikrintos jų teisės į sveikatą, švietimą ir žaidimą. Šis darbas yra nepaprastai svarbus.

Ar nėščios moterys gali perduoti naują koronavirusą negimusiems vaikams?

Šiuo metu nepakanka įrodymų, kad būtų galima nustatyti, ar virusas nėštumo metu yra perduodamas iš motinos, ir koks galimas poveikis kūdikiui. Šiuo metu tai tiriama. Nėščios moterys turėtų ir toliau laikytis tinkamų atsargumo priemonių, kad apsisaugotų nuo viruso, ir, jei pasireiškia simptomai, pavyzdžiui, karščiavimas, kosulys ar sunku kvėpuoti, kreiptis pagalbos.

UNICEF visuomenės sveikatos specialistai glaudžiai bendradarbiauja su Pasaulio sveikatos organizacija.

Ką daro Unicef, kad padėtų?

Nuo pat koronaviruso protrūkio pradžios UNICEF glaudžiai bendradarbiauja su vyriausybėmis ir Pasaulio sveikatos organizacija (PSO). Mūsų tikslas yra apriboti viruso plitimą ir sumažinti poveikį vaikams ir šeimoms. Mums skubiai reikia lėšų išplėsti savo darbo mastą ir apimtį, ypač šalyse, kuriose silpnesnės sveikatos sistemos.

„Unicef“ padeda užkirsti kelią infekcijai ir sumažinti koronaviruso poveikį vaikams ir šeimoms:

  • gyvybiškai svarbios medicinos įrangos, tokios kaip chirurginės pirštinės, tiekimas
  • sveikatos priežiūros parama moterims, vaikams ir pažeidžiamoms bendruomenėms
  • aprūpinimas muilu ir švariu vandeniu
  • rankų plovimo kampanijos, skirtos kovoti su viruso plitimu
  • informacija apie tai, kaip bendruomenės gali geriausiai apsisaugoti
  • kenksmingų gandų paneigimas ir informacijos tikslumo užtikrinimas
  • prieiga prie švietimo ir vaikų apsaugos paslaugų
  • duomenų rinkimas ir krizės poveikio moterims ir vaikams analizė

Tai yra neįprasta situacija mums visiems, tačiau „Unicef“ yra visiškai pasirengusi padėti vaikams ir šeimoms. Mes kovojame su nauju virusu. Mes paneigiame mitus. Mes dirbame su vyriausybėmis ir kitomis organizacijomis, siekdami išlaikyti vaikus saugius ir užtikrinti, kad koronaviruso krizės metu būtų užtikrintos jų teisės į sveikatą, švietimą ir žaidimą. Šis darbas yra nepaprastai svarbus.

Paaukok dabar ir padėk išsaugoti koronaviruso kartą.

Kaip kalbėti apie koronavirusą su vaikais?

Mes suprantame, kad vaikai gali nerimauti ar jaudintis dėl koronaviruso, o tėvai ir mokytojai gali nežinoti, kaip tinkamai kalbėti šia tema. Štai keletas patarimų:

  • Pirmiausia išklausykite. Ar jūsų vaikas/mokinys nori apie tai kalbėti? Sekite jų iniciatyvą.
  • Remkitės faktais. Svarbu būti sąžiningam su vaikais apie tai, kas vyksta.
  • Būkite sprendimo dalimi. Pasitarkite su savo vaiku/mokiniu, ką jie gali padaryti, pavyzdžiui, kosėti ir čiaudėti į alkūnę ir reguliariai plauti rankas muilu ir vandeniu.
  • Būkite sąmoningi. Atminkite, kad jūsų reakcija į naujienas gal paveikti vaikus. Likite ramūs ir gerai informuoti.
  • Vykdykite rekomendacijas. Vyriausybės imasi veiksmų virusui kontroliuoti. Prašome vadovautis šiomis rekomendacijomis.
  • Būkite malonūs. Parama kitiems žmonėms, ypač pažeidžiamiausiems, padės sumažinti viruso poveikį.

2020 m. Balandžio 24 d. 4 metų Margot plauna rankas namuose Niujorke, Jungtinėse Amerikos Valstijose. Darbo dienomis ji paprastai būtų vaikų darželyje, tačiau Margot nuo kovo vidurio su savo šeima dienas leidžia namuose (kaip ir daugiau nei 1 mln. kitų vaikų ir jaunimo), o miestas yra uždarytas kaip prevencinė priemonė nuo tolesnio koronaviruso (COVID-19) plitimo.