Renata Šakalytė-Jakovleva

garsi rėmėja

Pradinis » Mūsų garsūs rėmėjai » Renata Šakalytė-Jakovleva, garsi rėmėja

TV laidų vedėja Renata Šakalytė-Jakovleva yra aktyvi Unicef rėmėja nuo 2011 metų. Ji dalyvavo Unicef misijose Kambodžoje ir Siera Leonėje.

Dalyvaudama Unicef misijose Renata iš arti susipažino su kokiomis problemomis susiduria vaikai ir moterys ir ką Unicef daro, kad jiems padėtų.

Labiausiai Renatą ir visą Lietuvą sukrėtusi pažintis buvo su maža mergaite vardu Jandi, kurią ji sutiko būdama Siera Leonėje.

„Jausmų maišalynė. Štai kas vyksta mano galvoje ir sieloje… Tokia sukrečiančiai sunki diena buvo, kad net akimirką pamaniau, jog sapnuoju. Ketverių metukų Jandi serga maliarija ir anemija. Maža to, jai stipri karštinė… Tokia mažutė, liesa, silpna, bejėgė mergytė, tačiau dieviškai graži: išraiškingos lūpos, didžiulės akys – lyg dvi kavos pupelės, deja, beveik be gyvybės.

Ji atsimerkia retai – neužtenka jėgų net tam. Valgo nedaug, tiksliau, beveik nieko – sunku kramtyti, sunku ryti, ji gyva vaistais, vandeniu ir keliais šauktais sriubos. Jandi net negali pati nulaikyti galvos, atsisėsti, o apie vaikščiojimą – nėra nė kalbos. Laikoma už abiejų rankyčių, ji negali žengti nė žingsnelio – aš apglėbiu pirštais jos laibą kulkšnį, pakeliu pėdutę nuo žemės ir taip, po truputį, mes “nueiname” keletą žingsniukų. Jandi tai kainavo begales jėgų.

Tokių kaip Jandi – ne dešimtys, ne šimtai, o tūkstančiai Siera Leonėje. Ir jie visi gali mirti, bet gali ir išgyventi. Vaistai, būtini maliarijai gydyti, Jandi tėvams per brangūs. Dešimt buteliukų, kurių užtenka mažiausiai kelioms savaitėms, kainuoja apie 4 eurus. Man tokie pinigai neatrodo milžiniški, tačiau Siera Leonės gyventojams – tai didžiulė suma“- dienoraštyje iš Siera Leonės rašė Renata.

Renata Šakalytė-Jakovleva ir Unicef misijoje Siera Leonėje sutikta sunkiai serganti mergaitė vardu Jandi.

Mane nupurto pagalvojus, kad kai kurie gaili trijų eurų sergantiems kitų šalių vaikams, bet mielai juos leidžia loterijai…Nelaimingas bilietas suglamžomas, išmetamas į šiukšlių dėžę, o loterijos aukso puodas pasipildo dar keliais eurais… Tuo metu kažkur Siera Leonėje, tvankioje ligoninės palatoje, dar viena nelaiminga mergytė ar berniukas miršta. Kiek tokių sielų mes jau iškeitėme į blizgučius, saldžius niekučius ar kavos gurkšnį?


Renata Šakalytė-Jakovleva, Garsi rėmėja

Tavo parama UNICEF padės gelbėti vaikų gyvybes

Paaukok dabar

Renata ir toliau remia Unicef kiekvienais metais aktyviai įsitraukdama į Unicef šou bei Unicef vaikų bėgimo „Už kiekvieną vaiką“organizavimą.