Marijonas Mikutavičius

garsus rėmėjas

Pradinis » Mūsų garsūs rėmėjai » Marijonas Mikutavičius, garsus rėmėjas

Daininkas, žurnalistas, aktorius, TV laidų vedėjas Marijonas Mikutavičius pradėjo remti Unicef nuo apsilankymo Kambodžoje 2011 metų gegužį, kur buvo sukurti ir vėliau Unicef šou metu parodyti trumpi filmai apie ten gyvenančių vaikų kasdienybę.

Dalyvaudamas pirmoje Unicef misijoje Kambodžoje Marijonas turėjo galimybę iš arti susipažinti su kokiomis problemomis susiduria vaikai ir moterys bei kaip Unicef įgyvendina gyvybes gelbstinčias programas. Jis apsilankė vietinėje ligoninėje, kur gydomi vaikai išsekę dėl bado ir prastos mitybos, o vėliau viename kaime sutiko mažą mergaitę vardu Nonlay.

„Vakar mačiau liūdniausią variantą. Moteris gyvena po stogu, tačiau net Kambodžos kaimo supratimu, namu to nepavadinsi. Tiesiog turistinės palapinės dydžio bambukinis gultas.

Penki vaikai. Vienas jau miręs nuo širdies ligos, kita nuskendo. Aštuonmetė mergaitė, įtariama, serga tymais, tačiau vietoj ligoninės, žaizdelėmis nubertomis rankomis mojuoja irklu ir plaukia su broliu tikrinti pigių kinietiškų tinklų.

Tinklai tušti. Man atrodo, kad tokiame drumstame vandenyje tu gyvenime nieko nepagausi, tačiau tyliu. Ji čiauška ir vertėjas išverčia, jog kartais jiems pavyksta ir parsineša namo keletą sprindžio dydžio žuveliokų. Su sauja ryžių tai jau sriuba. „Juniai“svarsto, kaip ją paguldyti į ligoninę. Tai sunki užduotis. Iki ligoninės nuvažiuoti reikia kelių dolerių, ir dažnam tai – dideli pinigai. Gerai. Vaikus galima ten nuvežti, tačiau dažni tėvai vaikus tiesiog pasiima atgal, kol šie dar nepasveikę – kažkam reikia dirbti“- pasakojo Marijonas.

 

Keliaudamas su Unicef misija Kambodžoje Marijonas Mikutavičius sutiko mažą mergaitę vardu Nonlay.

Marijono Mikutavičiaus ir Jurgitos Jurkutės mintys apie Unicef misiją Kambodžoje.

Žinau, dauguma pagalvos - štai, dar vieni kvailiukai bando išgelbėti pasaulį. Ir dar klausimas, ar jie tai daro nuoširdžiai, ar tikrai tai reikalinga. Ir aš neturiu atsakymo į šiuos klausimus, bet esmė yra ta, kad kai esi čia ir esi arti tų žmonių, kuriems visa tai daroma, tau klausimų nebekyla, tau atrodo, kad tai yra teisingas dalykas ir tu atmeti bet kokias abejones. Ir aš po šiandienos manau, kad tai yra teisingas dalykas.

Marijonas Mikutavičius. Garsus rėmėjas

Tavo parama UNICEF padės gelbėti vaikų gyvybes

Paaukok dabar

Marijono patirti įspūdžiai Kambodžoje buvo filmuojami ir parodyti baigiamajame paramos renginyje – Unicef šou „Už kiekvieną vaiką“.

Jis yra ir dažnas Unicef šou vedėjas, kuris kiekvieną kartą padeda Unicef surinkti daugiau nei €200 000 vaikų programoms pasaulyje įgyvendinti.