Pasaulinę vaikų dieną Vilniaus tiltai nušvito žydrai

Pradinis » Pasaulinę vaikų dieną Vilniaus tiltai nušvito žydrai

Minint Pasaulinę vaikų dieną Vilniaus tiltai nušvis žydrai, LRT rodys UNICEF 75-mečiui skirtą filmą.

Vilnius įsilieja į svarbiausių miestų vajų paminėti Pasaulinę vaikų dieną. Jungtinių Tautų vaikų fondo (UNICEF) Lietuvos nacionalinio komiteto prašymu Vilniaus miesto savivaldybės administracija priėmė sprendimą vakare iš lapkričio 20 į 21 d. tamsiu paros metu žydra Jungtinių Tautų spalva apšviesti Žvėryno, Baltąjį ir Karaliaus Mindaugo tiltus.

Pasaulinė vaikų diena švenčiama siekiant atkreipti dėmesį į vaikus, jų gerovės ir tarptautinės bendrystės stiprinimą. Ši diena – visuotinis susitelkimo momentas, kai UNICEF ir partneriai šalyse, regionuose ir būstinėse susivienija demonstruodami palaikymą už kiekvieno vaiko teises. Žydrai nusidažo garsūs pasaulio pastatai, tarp kurių „Empire State Building“ dangoraižis Niujorke, Europos parlamentas Briuselyje, Indijos prezidento rezidencija Delyje, Taikos rūmai Hagoje, Paryžiaus Eifelio bokštas, Didžioji Kinų siena, Bosforo tiltai Turkijoje ir kt.

1959 m. lapkričio 20-ąją Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja priėmė Vaiko teisių deklaraciją ir 1989-iais ir Vaiko teisių konvenciją. Vaiko teisių konvencija yra išsamiausias kada nors sudarytas vaiko teisių dokumentas ir plačiausiai ratifikuota tarptautinė žmogaus teisių sutartis pasaulio istorijoje: Vaiko teisių konvencija LR Seime buvo ratifikuota 1995 m. liepos 3 d., ji yra UNICEF veiklos pagrindas.

Šiemet UNICEF mini savo veiklos 75-metį. Šia proga sukurtas trumpas dokumentines apybraižas apie UNICEF pastangas gerinti vaikų teisių apsaugą, gelbėti gyvybes ir kurti geresnį gyvenimą rodys Lietuvos visuomeninis transliuotojas LRT televizija. Pirmoji dalis LRT rodoma Pasaulinę vaikų dieną, lapkričio 20 d. šeštadienį 13:40 val., žiūrovus kviečiant padėti UNICEF pasirūpinti karo konfliktų ir stichinių nelaimių ištiktų šalių vaikais skambinant trumpuoju paramos telefono numeriu 1469 (auka 3 Eur).

UNICEF 75 - kviečiame aukoti tel. 1469

UNICEF 75 veiklos metinėms skirto filmo, rodomo per LRT, anonsas