Pasaulinė vaikų diena

Pilaitės gimnazijoje vaikai
kalbėjo apie švietimo ateitį

Pradinis » Pasaulinę vaikų dieną vaikai kalbėjosi apie švietimo ateitį

Lapkričio 20-ąją UNICEF kasmet kviečia paminėti Pasaulinę vaikų dieną – ji pažymima prisimenant 1989 m. priimtą Jungtinių Tautų Vaiko teisių konvenciją – svarbiausią vaiko teises apibrėžiančią ir saugančią tarptautinę sutartį, plačiausiai ratifikuotą pasaulio šalyse.

1959 m. lapkričio 20-ąją Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja priėmė Vaiko teisių deklaraciją ir 1989-iais ir Vaiko teisių konvenciją. Vaiko teisių konvencija yra išsamiausias kada nors sudarytas vaiko teisių dokumentas ir plačiausiai ratifikuota tarptautinė žmogaus teisių sutartis pasaulio istorijoje: Vaiko teisių konvencija LR Seime buvo ratifikuota 1995 m. liepos 3 d., ji yra UNICEF veiklos pagrindas.

Pasaulinė vaikų diena švenčiama siekiant atkreipti dėmesį į vaikus, jų gerovės ir tarptautinės bendrystės stiprinimą. Ši diena – visuotinis susitelkimo momentas, kai UNICEF ir partneriai šalyse, regionuose ir būstinėse susivienija demonstruodami palaikymą už kiekvieno vaiko teises. Žydrai nusidažo garsūs pasaulio pastatai, vaikai susitinka su politikais, dienai apsikeičia vietomis su vadovais, aktyviai reiškia savo poziciją svarbiausiais nūdienos klausimais.

Šių metų Pasaulinės vaikų dienos tema – nediskriminavimas ir įtrauktis. Šiemet Pasaulinė vaikų diena minima tą pačią dieną, kai prasideda Pasaulio futbolo čempionatas: kai žmonės visame pasaulyje susivienija švęsti futbolo, norime, kad jie taip pat susivienytų dėl kiekvieno vaiko teisės į nediskriminavimą ir įtrauktį.

Šiemet Pasaulinę vaikų dieną Lietuvoje minėti pakvietėme modernioje, šiemet duris moksleiviams atvėrusioje Vilniaus Pilaitės gimnazijoje, kur su sprendėjais vaikai kalbėjosi apie švietimo ateitį, apie savo lūkesčius, apie dialogą su suaugusiais gerinant ugdymo turinį ir padedant vaikams pilnavertiškai pasiruošti savarankiškam gyvenimui. Su LR Seimo žmogaus teisių komiteto pirmininku T. V. Raskevičiumi, Vilniaus savivaldybės sprendėjais kalbėjosi Vaikų tarybos prie Valstybinės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos, Lietuvos moksleivių sąjungos, Pilaitės gimnazijos aktyvistai (renginio programa čia).

Vaikų pokalbis su sprendėjais buvo transliuojamas ir Facebook kanalu, įrašą peržiūrėti galite čia . Renginys vyko įgyvendinant Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos remiamą projektą „Vaikams draugiški miestai Lietuvoje: gebėjimų stiprinimas“.

UNICEF - viena komanda už vaiko teises

Šią Pasaulinę vaikų dieną ir kasdien esame už lygesnį ir įtraukesnį pasaulį.