Pagalba
Afganistanui
žiemos laikotarpiu

Pradinis » Pagalba Afganistanui žiemą

2022 m. sausio 25 d.

Dar prieš prasidedant nesenai vykusiems neramumams, daugiau nei pusė Afganistano vaikų gyveno skurde. Prasidėjus žiemai, mirtinas didėjančios alkanavimo, precedento neturinčios maisto krizės, sausros ir gyvybiškai svarbių sveikatos priežiūros ir maitinimo centrų veiklos sutrikimų derinys augina įvairioms ligoms pažeidžiamų vaikų kartą. O skurde gyvenančių afganų šeimų skaičius tik auga.

UNICEF/UN0574432/Fazel – Grupė moterų ir vaikų grįžta iš kalnų, prisirinkę malkų, kad žiemą galėtų pasišildyti savo namus Nuristano provincijoje, rytinėje Afganistano dalyje

 

Malkos yra vienintelis kuras prieinamas daugumai žmonių, gyvenančių Nuristano provincijoje, rytinėje Afganistano dalyje – tačiau nukritus temperatūrai ir prastėjant oro sąlygoms, atsargų rinkimas neretai tampa žygiu klastingai pavojingomis sąlygomis.

UNICEF/UN0574448/Fazel – Namo grįžtanti mergina ant galvos nešasi ką tik išskalbtus drabužius. Parune, Nuristano provincijoje, vietiniai drabužiams plauti naudoja artimiausią vandens telkinį.

 

Tokios kasdienės užduotys kaip drabužių skalbimas tampa iššūkiu – takeliai apledėję, kartais tampa nepraeinami.

UNICEF/UN0574450/Fazel – Rafis (viduryje) su broliais ir seserimis prie savo namų Parune.

 

Parune (Nuristano provincija) gyvenantiems vaikams grįžus po namų ruošos darbų lauke, net viduje nepavyksta pabėgti nuo stingdančio šalčio – žiemos temperatūra nukrenta iki -15C laipsnių. Šeimoms sunku palaikyti namus pakankamai šiltus, kad vaikai nešaltų, tad atšiaurios žiemos sąlygos didina plaučių uždegimo ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų riziką.

UNICEF/UN0574453/Fazel – Prie savo namų stovinti mergaitė ranka šildo veidą.

 

Aukštai kalnuose gyvenantys vaikai ypač pažeidžiami – jiems reikia skubios pagalbos, įskaitant žieminius drabužius, antklodes ir kurą šildymui.

UNICEF/UN0574426/Fazel – UNICEF transporto priemonė važiuoja apsnigta Nuristano provincija.

 

Humanitarinei padėčiai vis labiau blogėjant dėl daugelyje provincijų nusistovėjusių pavojingų žiemos oro sąlygų, UNICEF teikia paramą sveikatos priežiūros įstaigoms medicinos reikmenimis bei taip reikalingomis šildymosi priemonėmis.

UNICEF/UN0574446/Fazel

 

UNICEF taip pat didina ir piniginės paramos apimtis. Piniginė parama – itin svarbi pagalbos forma, padedanti šeimoms išbristi iš kritinių situacijų ir atsisakyti būtinybės imtis drastiškų priemonių, tam, kad patenkintų savo būtiniausius poreikius bei apsaugotų savo vaikus nuo pavojaus jų sveikatai.  Humanitarinė piniginė parama taip pat padeda išsaugoti gavėjų orumą, sudarant lankstesnes sąlygas šeimoms savarankiškai disponuoti lėšomis atsakingai tenkinant savo poreikius.

UNICEF/UN0574474/Fazel – UNICEF specialistas informuoja Paruno gyventojus apie UNICEF piniginės paramos programą.

 

Paruno mečetėje įrengtas grynųjų pinigų išdavimo punktas, suteikia tėvams taip reikalingą pagalbą apsaugoti savo šeimoms. Bendruomenės seniūnai tokiose vietose labai rimtai atlieka savo vaidmenį užtikrinant, kad gyventojai suprastų paramos projektą ir gautų atsakymus į visus jiems kylančius klausimus. UNICEF 2022 m. siekia pinigine parama padėti apie 160 tūkst. Afganistano namų ūkių – tai yra greitesnis ir oresnis būdas atliepti pažeidžiamų šeimų poreikius, suteikiant galimybę jiems patiems disponuoti gautomis lėšomis pagal konkrečią esamą situaciją.

UNICEF/UN0574471/Fazel – Vienas iš piniginės paramos gavėjų Nuristane Mahometas (viduryje).

65-erių Mahometas yra vienas iš tų, kurie gauna piniginę paramą. Žiemos mėnesiais neturintis pajamų šaltinio ūkininkas sako, kad jam piniginės išmokos yra gyvybiškai svarbus pagalbos šaltinis. „Tokiai neturtingai šeimai, kaip mano, šie pinigai išspręs tūkstančius mūsų problemų“, – sako jis.

 

 

https://www.unicef.org/stories/delivering-assistance-afghanistan-winter-sets?fbclid=IwAR278dOVyA_pvhlqXsPIuGe-YIEJ36RjDcIXtD2ZIWEu3LjyOqQST-mifOo

Jason Miks reportažas.

 

 

Tavo auka Unicef gali padėti apsaugoti vaikus

Paaukok dabar