Virginijos
Kochanskytės
dienoraštis

Misija Malavis. Trečioji diena

Pradinis » Padedame vaikams išgyventi Malavyje » Virginijos Kochanskytės dienoraštis: trečioji diena

Šiandien iš lovos išvertė pirmieji gaidžiai, pragydę kartu su laikrodžio skambučiu. Miegota nei daug, nei mažai – penkios valandos. Greiti pusryčiai ir – pirmyn per ryto saulės nutviekstus kalnus. Mus šioje misijoje lydi dvi vietos UNICEF darbuotojos – Lulutani ir Dorin, geranoriškos, ramios, besišypsančios, ramiai kalbančios. Kaip jaučiasi žmonės, pasakodami, rodydami, atverdami savo šalies skaudulius, prašydami pasaulio pagalbos? Pasaulio, kuris šimtmečiais engė, išnaudojo šį kontinentą savo tikslams. Civilizuotas pasaulis pats turėtų skubėti pas juos pasidalinti tuo, ką užgyveno Afrikos dėka. Skubėtų, jei suprastų, kad nebėra mūsų ir jų problemų, kad nesiskaitymas su kitu, gyvenimas kito sąskaita, anksčiau ar vėliau sugrįžta bumerangu.

Pakeliui – mandagumo vizitas pas rajono socialinį darbuotoją. Aikštelėje prie pastato lūkuriavo būrys žmonių, gyvenančių žemiau skurdo ribos, atsiimti nedidelių pašalpų. Stovėjo rūstūs, alkani. Skurde gyvenantys žmonės gauna per dieną 25 centus ir jie sudaro 50 proc. gyventojų. Už skurdo ribos (vadinasi, negauna nė tiek) gyvena 25 proc. Tai kiek jų gyvena gyvenimą bent šiek tiek panašų į žmonių gyvenimą? Nesunku suskaičiuoti ir sunku patikėti.

Socialinis darbuotojas turėjo mus palydėti į kaimą, kur gyvena šeima, kurios problemas Lietuvos žmonėms papasakos kunigas Ričardas Doveika. Pakelėse matėme medvilnės ir cukranendrių laukus, besiganančias karves ir ožkų būrelius, kai kur prie molinių trobelių kapstinėjosi vištos. Taip ir liko mums mįsle, ką tie gyvulėliai randa molinoje sausros nualintoje žemėje.

 

Virginija Kochanskytė ir Malavio kaimo vaikai.
Misijos dalyviai vietinių Malavio vaikų apsuptyje.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Tokiomis sąlygomis gaminamas maistas daugelyje Malavio šeimų.
Vaikams dalinamas maistas.
Valganti mergaitė.
Košės pavalgęs berniukas
Vaikai Malavyje
Mergaitė Malavyje.
Mergaitė Malavyje.
Vaikai Malavyje.
Vaikai Malavyje.

Pravažiavome keletą miestelių. Nors pavadinti juos miesteliais sunku. Gal greičiau keletą turgelių, kur žmonės išsidėstę, išsikabinėję savo prekes tiesiog ant žemės. Tai – kukurūzai, medžio anglis, saldžios bulvės, pomidorai, apelsinai, cukraus maišai. Vienoje vietoje matėme ir nedidutes saulės baterijas. Padėvėti rūbai, vežami čia iš viso pasaulio. Ir tik ant vieno kito prekystalio akį džiugino ryškiaspalviai tradiciniai Afrikos audiniai. Liūdnoka, kad ir šiuose kraštuose mažėja tautinio, tik šiam kraštui būdingo spalvingumo ir jį užkariauja kičinė drabužių mišrainė. Pasaulio daugumos apsirengimo realybė banaliai jokia!

Šiandien mudviem su Donatu teko laimė saugoti filmavimo erdvę nuo smalsaujančių vaikų. Pravertė  visi aktoriniai sugebėjimai ir žinios. Donatas ne tik turėjo galimybę dainuoti, bet ir futbolo siautulin vaikus įtraukti, ir akrobatiką pademonstruoti. Bet vargo nebuvo, nes vaikai dėmesio neišlepinti. Drauge šoko, dainavo, deklamavo, vaidino. Abipusiai patyrėme daugybę gerų emocijų.

Ir vėl gera diena, po kurios norisi gyventi prasmingiau.

Pasižiūrėkite, kaip Virginija Kochanskytė moko vaikus sakyti lietuvišką "Ačiū".

Tavo parama Malavio vaikams gali išgelbėti gyvybę

Paaukok šiandien