Padedame vaikams
išgyventi Malavyje

Pradinis » Padedame vaikams išgyventi Malavyje

Malavis – viena skurdžiausių pasaulio šalių. Daugiau nei pusė vaikų populiacijos gyvena žemiau skurdo ribos. Šalyje yra virš milijono našlaičių – maždaug 1 iš 6. Šiems vaikanms tenka gyventi vieniems, be jokios suaugusiųjų priežiūros ar apsaugos. Tokie vaikai būdami dar labai maži yra priversti prisiimti suaugusiųjų atsakomybes – tai atima iš jų vaikystę, kurios jie niekada nesusigrąžins.

Net pusė vaikų mirčių Malavyje yra susijusios su nepakankama mityba – maisto trūkumas išlieka bene didžiausia šios šalies problema. Kūdikių mirtingumas yra vienas didžiausių iššūkių: šioje šalyje 89% kūdikių miršta dėl neišnešiojimo, infekcijų ir deguonies trūkumo.

Vienerių metukų Konja, išsekusi dėl prastos mitybos, yra viena iš daugelio vaikų, paveiktų siaubingo skurdo ir bado, išplitusių Chikwawa regione Malavyje.
UNICEF/Malawi

UNICEF atsakas Malavyje siekiant išgelbėti vaikų gyvenimus

UNICEF kartu su partneriais tiekia vakcinas, maistą labiausiai pažeidžiamiems Malavio vaikams, aprūpina ligonines būtinais medikamentais, apmoko gydytojus.

Vienas svarbiausių prioritetų Malavyje – normalizuoti našlaičiais likusių vaikų gyvenimą. Tokiems vaikams UNICEF suteikia galimybę grįžti į mokyklą, žaisti ir dainuoti, vėl viskuo domėtis.

Daugiau apie Malavio poreikius ir UNICEF atsaką skaitykite unicef.org/malawi/

Tavo parama Malavio vaikams gali išgelbėti gyvybę

Paaukok šiandien

2017 m. rugpjūčio 19 d. – 27 d. septintą kartą UNICEF Lietuva kartu su TV3 rengiamos gerumo misijos „Už kiekvieną vaiką“ dalyviai vyko į Malavį. Į misiją keliavo atlikėja Justė Arlauskaitė-Jazzu, dainininkas Donatas Montvydas, kunigas Ričardas Doveika ir UNICEF Geros valios ambasadorė, aktorė Virginija Kochanskytė.

Savaitę trukusios lietuvių misijos tikslas – iš arti pamatyti, su kokiomis problemomis susiduria vaikai ir moterys toje šalyje ir ką UNICEF daro, kad jiems padėtų, ir surinkti kuo daugiau lėšų Malavio vaikų gyvybėms gelbėti.