Padedame vaikams
išgyventi Malavyje

Pradinis » Padedame vaikams išgyventi Malavyje

Malavis yra viena skurdžiausių pasaulio šalių. Daugiau nei pusė vaikų populiacijos gyvena skurde ar žemiau skurdo ribos.  Šalyje yra virš milijonas našlaičių (maždaug 1 iš 6). Šie vaikai yra priversti gyventi vienui vieni, be jokios suaugusiųjų priežiūros ar apsaugos. Šie vaikai būdami labai jauni yra privesrti prisiimti suaugusiųjų atsakomybes. Tai atima iš jų vaikystę, kurios jie jau niekada nesusigrąžins.

Net pusė vaikų mirčių Malavyje yra susijusios su nepakankama, prasta mityba. Maisto trūkumas išlieka bene didžiausia šios šalies problema. Kūdikių mirtingumas – vienas didžiausių iššūkių. Šalyje 89 % kūdikių miršta dėl trijų paprastų priežasčių – neišnešiotumas, infekcija ir deguonies trūkumas.

Vienerių metukų Konja, išsekusi dėl prastos mitybos, yra viena iš daugybės vaikų, paveiktų siaubingo skurdo ir bado, paplitusių Chikwawa regione Malavyje.
Unicef/Malawi

Unicef greitas atsakas, siekiant išgelbėti vaikų gyvenimus

Unicef kartu su partneriais tiekia vakcinas, maistą labiausiai pažeidžiamiems Malavio vaikams; aprūpina ligonines būtinais medikamentais, apmoko gydytojus.

Vienas svarbiausių prioritetų – normalizuoti našlaičiais likusių vaikų gyvenimą. Tokiems vaikams Unicef suteikia galimybę skubiai grįžti į mokyklą, turėti galimybę žaisti, dainuoti ir vėl viskuo domėtis.

Tavo parama Malavio vaikams gali išgelbėti gyvybę

Paaukok šiandien

Rugpjūčio 19 d. – 27 d., septintą kartą UNICEF Lietuva kartu su TV3 rengiamos gerumo misijos „Už kiekvieną vaiką“ dalyviai išvyksta į Malavį. Šiemet į misiją keliauja atlikėja Justė Arlauskaitė-Jazzu, dainininkas Donatas Montvydas, kunigas Ričardas Doveika ir UNICEF Geros valios ambasadorė, aktorė Virginija Kochanskytė.

Savaitę truksiančios lietuvių misijos tikslas – iš arti pamatyti su kokiomis problemomis susiduria vaikai ir moterys toje šalyje, ką Unicef daro, kad jiems padėtų ir surinkti kuo daugiau lėšų Malavio vaikų gyvybėms gelbėti.