Pareiškimas

dėl išpuolio prieš
gimdymo namus Mariupolyje

Pradinis » Pasmerktas išpuolis prieš gimdymo namus Mariupolyje

UNICEF vykdančiosios direktorės Catherine Russell pareiškimas dėl pranešimo apie išpuolį prieš gimdymo namus Mariupolyje, Ukrainoje – Niujorkas, 2022 m. kovo 9 d.

„Esu pasibaisėjusi dėl žinios apie šiandien įvykdytą išpuolį prieš gimdymo namus Mariupolyje, Ukrainoje, dėl kurio, kaip pranešama, po pastatų griuvėsiais palaidoti maži vaikai ir gimdančios moterys. Kol kas nežinome aukų skaičiaus, bet baiminamės blogiausio.

Šis išpuolis, jei jis pasitvirtins, parodo, kokią siaubingą žalą šis karas daro Ukrainos vaikams ir šeimoms. Per mažiau nei dvi savaites žuvo mažiausiai 37 vaikai, 50 buvo sužeista, o daugiau nei milijonui vaikų teko bėgti iš Ukrainos į kaimynines šalis.

Išpuoliai prieš civilius gyventojus ir civilinę infrastruktūrą, įskaitant ligonines, vandens ir sanitarijos sistemas bei mokyklas, yra nepateisinami ir turi būti nedelsiant nutraukti. UNICEF dar kartą ragina nedelsiant nutraukti ugnį ir ragina visas šalis laikytis savo įsipareigojimų pagal tarptautinę humanitarinę teisę apsaugant vaikus nuo žalos ir užtikrinant, kad humanitarinės pagalbos teikėjai galėtų saugiai ir greitai pasiekti pagalbos laukiančius vaikus. Ukrainos vaikams būtinai reikia taikos.“