INDIJA: katastrofiška
antroji COVID-19 banga

Pradinis » INDIJA: katastrofiška antroji COVID-19 banga

Padėkime mirtinos COVID-19 bangos apimtai Indijai 

Pavasarį Indiją ištiko neregėto masto COVID-19 banga. Kas sekundę čia diagnozuojami 4 nauji COVID-19 infekcijos atvejai, kas minutę nuo šios ligos miršta du žmonės. Indiška COVID-19 viruso atmaina pavojingesnė, ji plinta daug smarkiau ir greičiau nei iki šiol, virusu dažniau užsikrečia ne tik suaugusieji, bet ir vaikai. Birželio viduryje Indijoje užfiksuota virš 29,7 milijonų COVID-19 ligos atvejų, 381 tūkst. žmonių mirė. 

Antroji koronaviruso pandemijos banga Indijos sveikatos sistemai sukėlė didžiulį apkrovimą. Ligoninės perpildytos, trūksta medicininio deguonies, COVID-19 testavimo ir gydymo priemonių, stinga apsaugos priemonių sveikatos priežiūros ir slaugos darbuotojams.  

Iš UNICEF humanitarinės paramos sandėlių Indijai jau išsiųstos pirmosios pagalbos siuntos – 4 tūkst. deguonies koncentratorių ir kvėpavimo palaikymo įrangos, COVID-19 testavimo ir gydymo rinkiniai – tačiau pagalbos reikia daug daugiau. Būtina padėti užtikrinti gyvybiškai svarbaus deguonies prieinamumą ligoninėse įrengiant daugiau kvėpavimo sistemų sunkiems ir kritiniams COVID-19 atvejams gydyti, užtikrinti didesnį greitų ir tikslių testavimo priemonių prieinamumą labiausiai pandemijos paveiktuose Indijos rajonuose.

UNICEF pagalba Indijos vaikams

Indijoje vaikų iki penkerių metų gyvena daugiausiai pasaulyje. Ši šalis dar iki COVID-19 pandemijos buvo viena iš penkių, kuriose nuo lengvai išgydomų ligų daugiausiai miršta tokio amžiaus vaikų. Tyrimai rodo, kad dabar dažniausia vaikų iki 5 m. mirties priežastis tapo koronavirusas, taip pat labai išaugo ir gimdyvių mirtingumas.

Sunki COVID-19 krizė Indijoje pasižymi ne tik greitu ligos plitimu ir viruso mutacijomis, bet ir ilgalaikėmis pandemijos pasekmėmis. Mažėjant galimybėms gauti būtiniausias paslaugas ekonominiai krizės padariniai smarkiai paveikė šeimas vaikus. Pandemija sutrikdė pagrindinių sveikatos priežiūros, socialinės apsaugos ir švietimo paslaugų tiekimą. Be to, pažeidžiamumą didina ir potvyniai, sausros, ciklonai bei kitos stichinės nelaimės, kurių poveikį patiria 24 mln. vaikų.

Padėdama stabdyti katastrofiškai plintančią infekciją, UNICEF padeda Indijos vyriausybei maksimaliai spartinti šalies vakcinaciją nuo COVID-19, kad šie skiepai kuo greičiau pasiektų visas gyventojų grupes – padeda organizuoti skiepijimo punktų darbą, užtikrinti vakcinų laikymą reikalingoje žemoje temperatūroje. UNICEF Indijai siunčia deguonies talpyklas ir generatorius, padeda įrengti medicininio deguonies gamybos linijas. Prasidėjus pandemijai UNICEF ėmėsi priemonių užkirsti kelią klaidingos informacijos plitimui – virš 660 mln. Indijos gyventojų informavome apie efektyvią apsaugą nuo koronaviruso naudojant kaukes, laikantis atstumų ir plaunant rankas.

UNICEF padeda Indijos vyriausybei spartinti nacionalinę vakcinaciją, kad skiepai vienodai pasiektų visas gyventojų grupes. Be to, UNICEF teikia techninę paramą švietimo sistemai, kad 12,3 mln. Indijos vaikų pandemijos metu turėtų sąlygas mokytis namuose.

Daugiau apie Indijos situaciją ir UNICEF pagalbą: https://www.unicef.org/appeals/india