Safos istorija:

Afganistano vaikai
kenčia nuo neprievalgio

Pradinis » Afganistano vaikai kenčia nuo neprievalgio: Safos istorija

KANDAHARAS, AFGANISTANAS – UNICEF remiamo „Mirza Mohammad Khan“ sveikatos priežiūros centro  mitybos skyriuje pilna motinų – čia jos laukia savo vaikų tyrimų dėl neprievalgio. Girdisi kūdikių verksmas, skyriuje tvyro įtampa. Nustatytų nepakankamos mitybos atvejų skaičius gerokai išaugęs – praėjusių metų balandį buvo 30 atvejų, o 2022 m. sausį – net 50. Šioje klinikoje UNICEF remia visas sveikatos priežiūros paslaugas, įskaitant jaunesnių nei penkerių metų vaikų tyrimus dėl neprievalgio ir jų gydymą. Viena iš tokių pacientų yra mažoji Safa.

7 mėnesių Safa kenčia nuo sunkaus neprievalgio. Mitybos konsultantė matuoja jos rankos apimtį, kad įvertintų, ar nuo paskutinio apsilankymo klinikoje padėtis pagerėjo.

Safai dar tik septyni mėnesiai, bet ji akivaizdžiai sergo. Kai mitybos konsultantė ją paliečia, vaikas kūkčioja iš skausmo. Mergaitė verkia, jos oda išblyškusi. Trečią apsilankymo metu tikrinant ar Safa neserga neprievalgiu ji svėrė tik 5,3 kg, nors turėjo sverti 7 kg. Vis tik tai nežymus pagerėjimas nuo paskutinio apsilankymo, kai ji tesvėrė 5 kilogramus… šis mažas laimėjimas džiugina. Netoliese jos motina Norija, paklausus paaiškino, kodėl Safa yra tokios prastos būklės. „Yra daugybė priežasčių, bet daugiausia dėl to, kad neturiu pakankamai motinos pieno ar maistingo maisto.“ – sako Norija.

Norija – jauna mama, jai tik 21 metai. Safa yra viena iš keturių Norijos vaikų. „Kai susižadėjau, man buvo tik 10 metų“, – pasakė ji. „Būdama 12 metų buvau ištekėjusi. Mano vyras yra geras žmogus, bet jis yra neįgalus ir negali dirbti.“

Pasak centro mitybos konsultantės, ankstyvos santuokos dažnai lemia nepakankamą mitybą. Kadangi Norijos vyras negali dirbti, šeima neturtinga, tad Norija neišgalėjo sveikai maitintis nėštumo metu.

Safos tėvas su vaikais prie jų šeimos namų Kandahare.

Mitybos konsultantė Safai sudarė griežtą maitinimo planą. Safa turės būti maitinama jau paruoštu vartoti terapiniu maistu, įskaitant vitaminais praturtintą žemės riešutų pastą. Toks ydomasis maistas turi būti vartojamas savaitę dukart dienoje iki sekančio Safos apsilankymo pas gydytoją. Nuo neprievalgio kenčiantys vaikai turi vartoti gydomąjį maistą vidutiniškai apie du mėnesius. Šis gydomasis maistas kiekvieną mėnesį išgelbsti dešimtis tūkstančių vaikų gyvybių, UNICEF vienintelis tokį maistą tiekia Afganistane.

Safa sveriama UNICEF remiamo Kandaharo sveikatos priežiūros centro mitybos skyriuje.

Pasak Norijos, jos vyras uždirba tik 80 centų per dieną, dėliodamas dėžes į lentynas mažoje parduotuvėje. To neužtenka šešių asmenų šeimai išmaitinti. Tačiau nepaisant sunkios Safos sveikatos būklės Norija buvo nusiteikusi optimistiškai.

„Džiaugiuosi matomais rezultatais – terapinis maistas veikia. Turiu vilties, kad mano vaikų dar laukia šviesi ateitis. Noriu būti stipri mama – įveiksiu visus gyvenimo iššūkius ir kliūtis, kad vaikai užaugtų laimingi.“

Tam, kad padėtume kuo daugiau vaikų, reikalingi didžiuliai finansiniai ištekliai. Jūsų paramos dėka galime padėti vaikams ir prisidėti prie jų šviesesnės ateities kūrimo!